Wpis z mikrobloga

@jamesbond007: bierz łańcuch jeśli chcesz jeździć bocznymi drogami.
Informacja z Świeradowa, tam łańcuch w niektórych miejscach jest potrzebny, ale to na wsiach przede wszystkim. Poza tym lepiej zabrać, niż potem się denerwować ;)
  • Odpowiedz
@jamesbond007:
Zabrać na pewno nie zaszkodzi ale obecnie droga jest mokra i w 100% przejezdna - w dzień były 2 stopnie na plusie. Jeśli zamrozi się ta woda na drodze to może być ślisko, ale raczej nic z czym nie dałyby sobie porządne opony zimowe. Jak nie chcesz mieć problemów, to nie zatrzymuj się na stromych odcinkach i powinno być dobrze.
  • Odpowiedz
@jamesbond007:
Aaaa, jak Jakuszyce i Harrahov to inna gadka - lepiej mieć niż nie mieć. W Czechach to nawet chyba obowiązkowo trzeba mieć zimą kiedy tylko śnieg leży na drodze. I jakąś saperkę też pewnie nie zaszkodzi posiadać. Generalnie droga przez Jakuszyce jest przejezdna, zwłaszcza dla osobówek ale od czasu do czasu zdarzają się niespodzianki. O ile dobrze kojarzę, to na czeskich drogach trzeba też mieć w aucie zapasowy bezpiecznik,
  • Odpowiedz
  • 0
@Endrius czyli tak jak w większości krajów w Europie. Ja nawet na letnich jeździłem w zimę i mi pokutu nie dali. A pracowałem w Jakuszycach i do normy codziennie prawie po piwko jeździlem hehe
  • Odpowiedz
@jamesbond007:
W takim razie miłego odpoczynku życzę.
@shaunblack:
Zawsze nie mogę wyjść z podziwu jaki wiele aut kończy w rowie w tym miejscu. Domyślam się tylko, że wyskakują z za zakrętu ze zbyt wielką prędkością a ktoś tam stoi na skrzyżowaniu i czeka na okazję do skrętu w lewo, więc uciekają na prawo i lądują w rowie.
  • Odpowiedz