Wpis z mikrobloga

zmniejszyłem moją kolekcje, było w niej zdecydowanie za dużo diverów i zegarków, których po prostu nie nosiłem, bo znudziły mi się już dawno. z diverów został mi tylko seiko skx007, którego już chyba w sumie nigdy nie sprzedam, bo za każdym razem jak go sprzedawałem, to i tak po paru miesiącach znów odkupywałem z tęsknoty. stara miłość nie rdzewieje.
przymierzam się teraz do jednego divera w przedziale 4-6k pln. jak na razie mam w głowie tylko cztery opcje:

1. oris aquis date 40mm - zakochałem sie w tym zegarku jak tylko przymierzyłem go 2 lata temu. niestety wersja 40mm jest bardzo ciężko dostępna i występuje wyłącznie w dwóch wariantach kolorystycznych. wersja 43mm jest natomiast za duża na mój nadgarstek, bo ten zegarek przez swoją masywną budowe nosi się jakby był 3-4mm większy. kolejnym minusem tego zegarka jest to, że przez swoje nieuniwersalne uszy można go nosić tylko na bransolecie/kałczuku orisa. oczywiście ta bransoleta jest świetna, a kałczuk jest najlepszym kałczukiem jaki widziałem w życiu. ale przez to, że zmniejszyłem swoją kolekcje, oczekuje tego, żeby mój następny diver był bardziej wszechstronny, żeby mógł założyć go i na skórzany pasek i na różnego rodzaju bransolety czy na nato/perlon. warto też nadmienić, że ma ceramiczny bezel.

2. squale 50 atmos (1521) - jest piękny, niebieska wersja w wysokim połysku jest chyba najbardziej rzucającym się w oczy zegarkiem jaki znam. wr 500m, przykręcony aluminiowy bezel, 42mm. wielu przeszkadza to, że squale wrzuca dwa razy logo na tarcze, dla mnie to nigdy nie był problem. jest tańszy niż wymienione tutaj orisy.

3. oris sixty-five 40mm - chyba najzgrabniejszy z całej trójki. niestety nigdy nie miałem możliwości przymierzyć go na nadgarstku. bardziej podoba mi się tarcza wersji 42mm, ale jej uszy mają 21mm i są jeszcze dłuższe. zegarek świetnie wygląda na każdym możliwym pasku, ma kilka wariantów kolorystycznych. jedyne co mnie właśnie od niego odrzuca to cyferblat, bo wolałbym typowo diverowy.

macie jakieś inne propozycje diverów za podobne pieniądze i które l2l nie są dłuższe niż 48,5mm (tyle ma squale 1521)?
w komentarzach wrzucam więcej zdjęć

#zegarki
gatchweek - zmniejszyłem moją kolekcje, było w niej zdecydowanie za dużo diverów i ze...

źródło: comment_WiangcKaDAjxafMZRbmGiwIbcDgC55ZT.jpg

Pobierz

który?

  • oris aquis 40mm 21.4% (3)
  • squale 50 atmos 7.1% (1)
  • oris sixty-five 40mm 71.4% (10)

Oddanych głosów: 14

  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gatchweek: Trójka mnie urzekła. Ten niewielki, ale czytelny bezel - zegarek wygląda bardziej elegancko, mniej rzuca się w oczy, do tego wypukłe szkiełko, które dodaje klasycznego wyglądu. No i dość "sportowe", ale nieprzesadzone indeksy.
Coś wspaniałego. Najbardziej uniwersalny diver jakiego widziałem. Solidny, ale nie tak nachalny, jak mają to w zwyczaju nurki. Chyba zrezygnuję z Monstera i dorzucę kilka koła na to cudo. (
  • Odpowiedz
@gatchweek: z tych trzech mi osobiście najbardziej się podoba Oris Sixty-Five.
a zerkałeś na Longines HydroConquest?
jak zaszalejesz to może Tudor Pelagos? :)
albo coś mniej mainstreamowego - Tutima Glashutte M2 Seven Seas
  • Odpowiedz
@gatchweek mi się najbardziej podoba Oris 65. A z innych to jeszcze piękny jest Seiko Marinemaster Professional. Koperta trochę większa, ale trzeba jej przyznać, że jest mega wykonana.
  • Odpowiedz
@Gonzo123: i tak chyba zrobie, bo w sumie od zawsze chciałem go nabyć

@savagetommy: HydroConquest jest moim osobistym zdaniem obrzydliwy, w dodatku przepłacony. za pieniądze które kosztuje nie oferuje nic ciekawego
Pelagosa na pewno kiedyś nabędę, ale jeszcze nie teraz, za drogi
szczerze mówiąc nie znałem Tutima Glashutte M2 Seven Seas. i musze od razu mu powiedzieć zdecydowane nie, jest jescze mniej uniwersalny niż oris aquis, w dodatku zupełnie nie w moim
  • Odpowiedz
@gatchweek: To do głowy przychodzą mi jeszcze dwa. Nawet sprawdziłem l2l przy nich :)
Davosa Argonautis - ładny ceramiczny bezel, dobrze wyglądają te wersje na meshu
Mido Ocean Star Captain - super niebieska tarcza i bezel z fajnym efektem
Oba z l2l 50 mm
  • Odpowiedz