Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór :)

Mała ankieta, jestem ciekaw jak to na mirko się rozkładają głosy.
LPM - Ludzie przeciw myśliwym, dość znany fp

Aaaa i od razu zaznaczam, że oczekuje konstruktywnej rozmowy w komentarzach, wpisy w stylu 'myśliwi to gówno/podludzie' jak i 'co to za wege #!$%@?' będę po prostu #!$%@?ł.

A i jako sympatyk myślistwa chciałbym poznać argumenty drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#myslistwo #polowanie #ekologia #neuropa #4konserwy #sondaz #ankieta #las #lowiectwo a i zawołam jeszcze #razem bo miałem sympatyczną rozmowę z jednym z jej członków na ten temat, mam nadzieję, że się nie #!$%@? :)

Myślistwo w Polsce

  • Szanuje 40.4% (42)
  • Szkaluje 32.7% (34)
  • Szanuję ale potrzeba reform 19.2% (20)
  • Szkaluje ale dystansuje się od środowisk typu LPM 7.7% (8)

Oddanych głosów: 104

  • 37
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Co do tego twojego usypiania zwierząt: uśpienie psa u weterynarza kosztuje coś koło 50 zł, na takiego dzika dawka środka usypiającego musiała by być znacznie większa ze względu na masę. Dochodzi jeszcze opłacenie weterynarza aby poszedł do tego lasu/pola podejść zwierzę na jakieś 50 m bo chyba taki jest mniej więcej zasięg strzałki usypiającej, jak nie mniej. Wątpię żeby cenna za uśpienie jednej sztuki zamknęła się w 200 zł, myśliwi
  • Odpowiedz
Co do tego twojego usypiania zwierząt: uśpienie psa u weterynarza kosztuje coś koło 50 zł, na takiego dzika dawka środka usypiającego musiała by być znacznie większa ze względu na masę.


@DZIK_Kirex: Różnica taka, że mówiąc o usypianiu psa mówisz o prywatnej klinice. Regulacja populacji i ekologia to dziedziny, za które odpowiada państwo więc na dzień dobry marża za zastrzyki nie byłaby duża.

Dochodzi jeszcze opłacenie weterynarza aby poszedł do tego lasu/pola
  • Odpowiedz
Padają jakieś twarde dane?


@Luka_Wars: Co za człowiek już od razu potrzebuje niepodważalnych dowodów. Chciałem tylko zobrazować jak bardzo nieopłacalne dla państwa była by regulacja zwierząt usypiając je
  • Odpowiedz
Wiesz, że powiatowi weterynarze jeżdżą po wsiach i szczepią za darmo psy?


@Luka_Wars: A jeszcze jedno, mieszkam na 600 osobowej wsi, za szczepienie psa jak weterynarz przyjeżdża raz w roku płacę z własnej kieszeni
  • Odpowiedz
@DZIK_Kirex: Na podstawie zmyślonych danych?

A jeszcze jedno, mieszkam na 600 osobowej wsi, za szczepienie psa jak weterynarz przyjeżdża raz w roku płacę z własne kieszeni


Jak wspomniałem to kwestia władz samorządowych. Są gminy, które potrafią pokryć szczepienia i finansować schroniska i takie, które #!$%@? potrafią.
  • Odpowiedz
Na podstawie zmyślonych danych?


@Luka_Wars: Jak tak bardzo dociekasz tych danych możesz mi wyliczyć ile by kosztowało uśpianie jednego 50 kilogramowego dzika(cenna środka usypiającego, transport, praca weterynarza, itp)przecież mogę się mylić co do cenny którą podałem, ale wątpię żebyś i ty znalazł jakieś dane na ten temat bo z góry widać że jest to nieopłacalne.

W inny krajach słyszałem tylko o Holandii która wstrzymała odstrzał na gęsi i po chyba 10
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Jak sobie wyobrażasz, żeby to weterynarze zajęli się zwierzyną ? xD
Podaj kraj, w którym to wprowadzono xD

Wg gazety wborczej strzela się 1,5mln zwierząt (źródło specjalnie dla ciebie ;) )
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,19574949,poluja-szyszko-i-kukiz-co-roku-polscy-mysliwi-zabijaja-1-5.html?disableRedirects=true

Tak jak mówiłem wcześniej - jest to niewykonalne zadanie dla weterynarzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A ty dalej będziesz pisał takie bzdury, co za ignorancja.

Edit - Ej, ej, ej a jak weterynarz strzeli
  • Odpowiedz
@DZIK_Kirex: W tym momencie mogę odbić piłeczkę i czekać na argumenty finansowe zwolenników miślistwa i uśmiercania zwierząt bronią palną.

Szkoda mi czasu na dogłębny research, ale w przypadku ''polowania'' na zwierzynę dziką mówimy o dwóch czynnościach - zastrzyku usypiającym, następnie dożylnym podaniu barbituranów. Do tego należy uwzględnić dawkę w zależności od typu zwierzyny.
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Jak to wykonać w przypadku ptactwa ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jak to widzisz organizacyjnie ? Masowe szkolenia nowych weterynarzy-myśliwych ? xD

Oczywiście dalej czekam na odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak to wykonać w przypadku ptactwa ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gimbazjon303: Pisałem o ssakach. Myślę, że fizjonomia ptaków nie koliduje z dystansowym strzałem roztworem środka usypiającego wraz z uspokajającym. Dawka też prawdopodobnie byłaby mniejsza niż np. w przypadku kota.

Oczywiście dalej czekam na odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiem czy cokolwiek da tobie moja odpowiedź. Już ustaliliśmy dzisiaj, że masz poważne
  • Odpowiedz
Istnieje 'usypiający' śrut ? xD


@Gimbazjon303: No debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do reszty się nie odniosę, klasyczne ad personam


Nie rozumiesz czym jest argument ad personam. Poszukaj sobie jakiś poradnik retoryki w internecie, analfabeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Ponawiam pytanie - jak usypiać dzikie ptactwo ? XD
Decyzja o nieczarnolistowaniu cię był genialny :D

Podaj też przykład, w którym kraju to się stosuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I dalej wyzywasz ...
  • Odpowiedz