Wpis z mikrobloga

@Edek_Niemiec: Weź pod uwagę czas trwania sztormu i akwen... Na Bałtyku w "przelotnym" 9-10B można pływać w miarę normalnie zwykły, jachtem. Fala nie ma czasu i miejsca żeby narosnąć. Choć nie mówię że to bezpieczne. Jak w nas pieprznęła fala raptem ze 3m (może z 1,5m ponad moją głowę za sterem wystawała) to nas zatrzymała w miejscu, a kumpel wyszedł ze środka pytając co się o------o. A efekt był jakbyśmy
  • Odpowiedz
@Dev321: Biorąc pod uwagę możliwości statku, czyli ilość zbiorników odpowiadających wszystkich przepisów, czyli jeden ładunek w jednym zbiorniku ( duże uproszczenie do konwenccji SOLAS i IBC code) do max 3000 cbm to tak, ale z reguły takie staki mają do 30 zbiorników. Przewozimy takie towary jak fenol ,styren itp. Czyli wasze plastiki w samochodach i do budowy jachtów.
  • Odpowiedz
@zgredinho: Teoretycznie są nie zatapialne. Każdy statek jest poddawany w momencie oddania do użytku przez towarzystwo klasyfikacyjne próbom i wyliczeniom statecznościowym, włączajàc w to stateczność awaryjną.
Niestety nie do końca to działa w 100%. Sam miałem "przyjemność" ratować się ze statku na Morzu Tyrenskim w sztormie przy 7 w skali Bouforta. Nie polecam, natomiast bardzo dobrze działa na wyobraźnię, co chcę robić w źyciu, że nie wspomnę o wierze.
Opcja
  • Odpowiedz
@pietryna123: Niestety fala na Bałtyku jest falą "krótką", masz rację co do czasu budowania się fali, ale niestety jest parę innych czynników, które mają wpływ na jej wysokość i długość. M.in brak pływów.
  • Odpowiedz