Wpis z mikrobloga

@Matthe: Nie do mnie pytanie, ale moja opinia jest taka, że rF2 ma najbardziej zaawansowane możliwości symulacyjne. Problem w tym, że nie wszystkie mody prawidłowo wykorzystują te możliwości. Do tego dochodzi bardzo średnia grafika w mojej ocenie, czasami są problemy typu lagi z niczego, zerwanie połączenia i inne kwiatki.

Chciałem w tym roku jeździć na IRG, ale miałem problem z lagami, które uniemożliwiały normalną jazdę. Wróciłem do iRacing, bo tam
  • Odpowiedz
@KORraN:
Po części prawda:
- z rF2 jako otwartej platformy korzysta wiele grup moderskich tworząc własne dodatki (auta, tory, widgety) do gry. rF jest b. czuły na wszystkie rzeczy wrzucane do folderu z grą. Źle wgrane paczki naturalnie mogą powodować problemy;

- grafika zawsze była na szarym końcu priorytetów twórców rF, jednak ze zmianą właściciela (Studio 397) wkrótce ma to się zmienić (upgrade Dx, wsparcie dla VR,
  • Odpowiedz
@IRG-WORLD:

- decydując się na rF2, płacisz tylko raz. Nie ma już rocznych abonamentów ani opłat za multi. Ewentualnie decydując się na dodatkowe mody, płacisz symboliczną opłatę (1 - 5 eur) ich twórcom za produkt;

- w iRacing (który nota bene bazuje na silniku tego samego studia co rF) płacisz za każdy element: tor, auto i do tego opłacasz cyklicznie abonament. Sam sobie policz ile Cię to wyniesie.


Do niedawna była opłata w rF2 ;) I za samą opłatę online jako taką nic się nie otrzymywało. W iR masz dostęp do całej gamy serii i serwerów, gdzie zawsze ktoś jest. Ogólnie argumenty finansowe do mnie trafiają, bo choć tanio nie jest (na polskie warunki) to podoba mi się to, co dostaję
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Do czasu aż wydadzą kolejne DLC z GT3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z kolei w iR nie muszę się przejmować, że wchodzę na trening i nie ma z kim pojeździć. I nie muszę się martwić, że nie mogę jechać wyścigu, bo coś mi wypadło - za dwie godziny mam następny. Możemy tak wymieniać się argumentami bez końca, dla mnie iR jest atrakcyjniejszy i bardziej wygodny.
  • Odpowiedz
@KORraN Kolejne DLC w cenie 2 tygodnii abonamentu, ogólnie jakbyś nie liczył to AC zawsze wyjdzie taniej niż IR nawet biorąc pod uwagę politykę DLC kunosow.
Dla przeciętnego gracza liga na AC wyjdzie taniej niż analogiczna liga na iR.
Co do RF2 to teraz najtańsza platforma pod lige ;)
  • Odpowiedz
@KORraN aa i co do wyścigów cyklicznych to od jakiegoś czasu mamy w AC Sim Racing System.
Coś na wzór iR z wyścigami cyklicznym i oraz rankingiem i automatycznym systemem kar.
Z gridem różnie ale zazwyczaj kultura jest zadowalająca.
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Ale ja nie zaprzeczam, że będzie taniej. Na T80 też można jeździć i ktoś będzie się świetnie bawił. A skoro już ładować pieniądze dla gry online to lepszego online niż w iR się nie znajdzie, niestety. O SRS wiem, miałem nadzieję pościgać się w Automobilista, ale trzech kierowców to trochę mało. Ja naprawdę jestem otwarty na wszystkie simy. Ze względów symulacyjnych chciałem jeździć SMP na rF2, ale dla mnie
  • Odpowiedz
Ze względów symulacyjnych chciałem jeździć SMP na rF2, ale dla mnie to nie działa (zresztą jak wyszedł pierwszy wyścig, wiadomo...)

@KORraN:
Nie poddawaj się tak łatwo, cała administracja siedziała po nocach, żeby puścić wszystkich chętnych (ok. 60 aut) w jednym wyścigu. Technicznie okazało się to jednak niemożliwe - przyczyn było kilka (wersja toru, wgrane skiny, etc.). Wprowadzono zmiany i nowy system. Na Imoli powinno już wszystko hulać.
  • Odpowiedz
@IRG-WORLD: Doceniam Waszą pracę i wysiłek (chociaż moim zdaniem za mało czasu sobie daliście od udostępnienia moda do pierwszego wyścigu, przez to wyszły kwiatki, które musieliście szybko poprawiać), ale ja zrezygnowałem z powodu rF2, który nie lubi mojego sprzętu/internetu. Na singlu z Waszym modem było ok, ale na serwerze miałem non stop slow-motion na przemian (tak co 1s) z przyspieszeniem, nie dało się jeździć. Jak się potem okazało, na torze
  • Odpowiedz
@IRG-WORLD: Pingowałem, przeinstalowywałem mod, rFactora, ustawiałem prędkości up/down, zjeżdżałem z grafiką na low i ciągle to samo było. Na jakiś czas sobie odpuszczę rF ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@IRG-WORLD: @TheSznikers: Ja na 800x600 w dodatku jeżdżę i żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Matthe: Pobierz sobie demko i sam się możesz przekonać. Dostępne są Formula Renault 3.5, Renault Megane Cup , stock car z lat '70 i Toban Raceway.

@KORraN: Lagi połączenia czy lagi całej gry? U mnie na te drugie (chyba) pomogła defragmentacja, ewentualnie usuniecie cache rFactora.
  • Odpowiedz
@radd00 @Matthe: A demko nie jest czasem mocno "przeterminowane"?

@radd00: Nie no, połączenie było raczej ok, rFactor świrował. I defragmentacja nie pomoże, bo przeinstalowałem grę i dalej było to samo.
  • Odpowiedz