Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy. Dziewczyna szwagra używała mojego telefonu jak szliśmy na dworze i go upuściła. Na szczęście ma OC w życiu prywatnym w AXA ale czytałem, że często się zgrabnie wykręcają od wypłat za takie wypadki. Dzwoniła już do swojej agentki i dostała formularz zgłoszenia szkody. Na jakie paragrafy się mogę powołać bądź jak sformułować zgłoszenie roszczeń aby było jak największe prawdopodobieństwo uznania?
#ubezpieczenia
  • 14
@MacDermot: Możesz się powoływać tylko na Ogólne Warunki Ubezpieczenia AXA, z którymi dziewczyna szwagra oczywiście się zapoznała przy podpisywaniu umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że nikt z Mirków nie pokusi się o pomoc w "sformułowania zgłoszenia", bo to chyba by był Art. 298. KK. Jak przeczytasz OWU, to wszystko będzie jasne
@Jestem_Tutaj można robić OC praktyk w niektórych towarzystwach z odstępnymi warunkami za zgodą centrali. Np. W Interrisk piszesz do centrali i prosisz o zgodę na ubezpieczenie OC na warunkach „OC w życiu prywatnym”, obejmujące zakresem odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z wykonywaniem czynności podejmowanych w ramach praktyk studenckich.

To jest chore bo oni wymagają czegoś co nie ma prawnego uzasadnienia :) ale nasz klient nasz Pan...