Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może mi ktoś powiedzieć skąd u mnie bardzo duże dysproporcje w sile między przysiadem a martwym ciągiem ? Aktualnie przy 74 kg na 5x5 martwy zrobię z 105 kg, a przysiad jest wielki problem z 65 kg.. Co robić, by nadgonić siad ? Próbuję cały czas dokładać nawet po te 2.5kg ale powoli kończy się zapas.. Nawet na klatkę wycisnę więcej niż wezmę w przysiadzie :|
#silownia #mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 15
OP: @bst wydaje mi się że wszystko jest ok, plecy trzymam proste, zaczynam z nóg, po ciężkich seriach nic mnie nie boli w lędźwiach.
Jak mogę ćwiczyć jeszcze ciężej przy FBW 5x5, skoro ostatnie powtórzenia są prawie zawsze na maxa ?

@Tofinen 187, wiem że proporcje 187/74 nie są super, ale masa powoli wchodzi w górę :)
@dziadu666 ćwiczę systemem FBW 5x5 A i B, przysiady mam w treningu A więc
gorzej oddychasz w przysiadzie niż w martwym (to akurat bardzo częste),


@masz_ty_rozum_i_godnosc: często? Ja w przysiadzie np. łatwo oddycham, a w MC zawsze mam wrażenie że się duszę i po 6 powtórzeniu już wysiadam... Z czego wynika myślisz to o czym piszesz? Tzn. ludzie mają gorszą technikę w przysiadzie czy jak?
@Precypitat:

Tzn. ludzie mają gorszą technikę w przysiadzie czy jak?

mniej więcej. W zasadzie od zawsze podnosiliśmy jakieś przedmioty z ziemi, więc dla większości ludzi martwy ciąg jest ruchem bardziej naturalnym, dzięki temu lepiej napinają core niż w przysiadzie, gdzie sztanga jest na plecach.
Również z tego powodu trochę łatwiej jest nauczyć się przysiadu z obiciążeniem z przodu (sztangą, ketlem). Wraz z doświadczeniem różnica między mc a przysiadem powinna się zmniejszać.