Wpis z mikrobloga

Cześć mirki - zna ktoś jakieś godne polecenia(bo googla mam) ebooki, poradniki, tutoriale, instrukcje, które wprowadzą mnie szybko, na praktycznych przykładach w asm x86? Nie chcę biblii asemblera, coś co mnie na przykładach wprowadzi w to. Ogarniałem trochę mipsa, ale tutaj z tego co widzę trochę inaczej te rejestry są ponumerowane, nie ogarniam do końca ile tego jest, ile tak naprawdę mogę przechowywać wartości równocześnie itd. #programowanie #assembler #nasm
  • 11
  • Odpowiedz
@g500s: też robię w tym semstrze, mam nadzieję że po wykładach szanujesz Mazura i zapiszesz się na ZAPy, prawda?


Jeżeli chcesz jakieś protipy odnośnie niespodzianych projektów to mogę zarzucić paroma poradami, drugi prowadzący ma zdecydowanie prostsze i tutaj akurat nic mądrego nie poradzę.

PS. Jeżeli jakiś postronny mirek ma dobre źródło do optymalnego pisania kodu na AVXa to chętnie poznam - chciałbym zrobić zwektoryzowanego mandelbrota, ale nie wiem jak ładnie zrobić
  • Odpowiedz
@g500s:
1. jeżeli CI życie miłe to nie korzystaj z OGLa - inicjalizacja okna z wcześniejszej biblioteki rozrosła się 2-3 razy, trzeba mieć też relatywnie dużo intuicji/doświadczenia żeby ogarnąć wszystko(a robiłem wcześniej GKOMy, więc trochę to ogarniam). Plus taki że możesz np. liczyć kolory na shaderach


2. wcześniej próbowałem działać na SFMLu - całkiem przyjemnie, nawet da radę - problem w tym że strasznie nie lubi się w konfiguracjach wielomonitorowych -
  • Odpowiedz