Wpis z mikrobloga

Od środy wożę się testowym Megane GT i nie mogę się zdecydować co sądzić tak naprawdę o tym wozie.
Jest piękny, stylistycznie zmiata Golfa, wygrywa z 308 i prezentuje się wiele lepiej niż Astra. Po prostu wszystko w designie tego auta jest spójne, co jest trudniejsze do osiągnięcia niż w przypadku zachowawczych i stonowanych aut. Renault mimo braku ekstrawaganckiej bryły, jest dość odważne w detalach takich jak chociażby tylne światła (które notabene bardzo mi się podobają).
W środku rownież jest bardzo przyzwoicie. Kolorystyka 10/10, kierownica to miut, fotele wspaniale trzymają i wyglądają... Nic tylko jeździć i nie wysiadać.
No właśnie - jeździć. O ile Megane prowadzi się jak po sznurku i dzięki 4control zapewnia rewelacyjne wrażenia z jazdy (napiszę o nim na pewno więcej) to niektóre rzeczy sprawiają, że nie można na niego patrzeć jak na prawdziwego hot hatcha. Układ kierowniczy choć precyzyjny, jest zbyt mocno wspomagany i pozbawiony informacji zwrotnej z przednich kół. Skrzynia jest szybka, ale dręczy mnie pytanie "jak i o ile fajniej jeździłoby się z manualem". Dodatkowo problemy z trakcją powodują, że nawet na suchym ale mroźnym asfalcie ESP ogranicza możliwości auta aż do przekroczenia 70 km/h, zależnie od skrętu kół.
To wszystko okraszone jest sztywnością zawieszenia, które pomaga podczas dynamicznej jazdy ale jednocześnie nie pozwala się kierowcy rozluźnić na drogach innych niż idealnie równe, a chyba nie o to chodzi w aucie będącym "ledwie" na pograniczu świata hot-hatchy.
Choć Megane GT swoim stylem krzyczy, że rozniesie w pył każdego przeciwnika na światłach, w praktyce okazuje się, że może konkurować tylko w ciasnych zakrętach.

W kolejnym wpisie wspomnę jeszcze o wnętrzu bo po Talismanie była to dla mnie miła niespodzianka.

Czekamy na RS i manuala, chociaż tego drugiego mozemy się nie doczekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#carburator <-- moj tag z testami
#renault #samochody #motoryzacja
macq2309 - Od środy wożę się testowym Megane GT i nie mogę się zdecydować co sądzić t...

źródło: comment_pA5OWrJVUh1z78GoW0PFAZnH7JikbLDU.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • 1
@dawmozilla: ogólnie spoko, ekran jest dobrej jakości i co ważne - matowy. Pionowa orientacja sprawia, że da się wcisnąć dużo większy panel, ale dotykowego sterowania radiem i prędkością dmuchawy nie znoszę. Obsługa podczas jazdy jest trudna, w talismanie było pokrętło ktore ratowało całą sytuację, tu niestety zabrakło fizycznego kontrolera.
  • Odpowiedz
@macq2309: Jaram się tym Megane GT ale co ciekawe, ostatnio widziałem Megane na lawecie (nie GT) ( ͡° ʖ̯ ͡°). To było przy tych mrozach ~-20. Jak się sprawuje system audio?
  • Odpowiedz
@m4kb0l: przy takich mrozach różne auta nie dają rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O audio na pewno wspomnę w teście, bo to jeden z najlepszych systemów (o ile nie najlepszy) w klasie kompaktów, pomijając audiofilskie nagłośnienia w autach premium.
Bose nie daje możliwości regulacji po EQ, co niektórym może się nie spodobać (są tylko tony wysokie i niskie) ale zestaw jest świetnie dostrojony, gra czysto, zero
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: słuchałeś jak gra ten w Renault?
Bo ja w ostatnim roku słuchałem tak z 30 różnych i na podstawie własnych wrażeń napisałem tę opinię

Poza tym napisałem, że pomijam najdroższe systemy w markach premium.
  • Odpowiedz
@macq2309: Wrażenia odsłuchowe są indywidualną kwestią każdego słuchającego. Nie słuchałem sprzętu w tym Renault, ale nazwa "Bose" mi w zupełności wystarcza, ponieważ nie posiadają w swojej ofercie sprzętu, który gra dobrze. Ale rozumiem, że spośród systemów o słabej jakości dźwięku, ten jest jednym z najlepszych.

Bo ja w ostatnim roku słuchałem tak z 30 różnych


Wyczuwam docinkę. OK. W swoim życiu odsłuchałem tak z 20 000 różnych systemów dźwiękowych, ponieważ
  • Odpowiedz
  • 0
@dolOfWK6KN: ja wiem, ze bose jest daleko od najwyższej polki systemów audio, ale słuchałem brzmienia zestawów w wielu konkurencyjnych dla megane autach - dawno nie trafiłem na tak dobrze grający i przyjemnie grający.
Nie wiem w jaki lepszy sposob moge powiedziec o jego jakości niz odnosząc sie wlasnie do innych samochodowych zestawów.
  • Odpowiedz
@macq2309: Szczerze? Nie ma takowego, ponieważ nie ograniczam się do oceny najlepszy/najgorszy, ale też nie pamiętam większości swoich opinii. Każdy system miał swoje wady i zalety. Logic 7 przebija jakiekolwiek Bose, to pamiętam. Bardzo podobał mi się dźwięk w Lexusie, tylko nie pamiętam którym - to chyba autorstwa Levinsona.

PS Doświadczenie mam ze sprzętem domowym, to moje hobby. Car audio mniej, bo i możliwości mniejsze.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: Dźwięk z systemów Levinsona też bardzo mi się podoba, w najnowszych Lexusach gra super.
Jak będziesz miał okazję posłuchać tego z Megane GT to zawołaj, zobaczymy czy to ja jestem głuchy czy Bose rzeczywiście jednak zrobiło system, który gra przyzwoicie jak na kompaktowe Renault. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja polecam Bowers&Wilkins w nowych Volvo, np XC90. Niesamowicie brzmi.
  • Odpowiedz