Wpis z mikrobloga

@Czachaaa: powód dla którego od 2 lat jestem ubezpieczony prywatnie... Jak policze ile czasu zaoszczędziłem to pewnie mógłbym spokojnie pojść na drugi etat.

Internista tego samego dnia, kardiolog w ciągu tygodnia (czasem tego samego dnia jeśli regularnie sprawdzam i ktoś akurat odwoła), nawet rezonans magnetyczny w przeciągu 2 tygodni (koszt 600zł normalnie, w ramach ubezpieczenia darmo, różowy był 3 razy w ciągu jednego roku, na NFZ chyba pół roku sie
  • Odpowiedz
@emka_: a najgorsze jak czekasz, masz te swoje setne miesjce w kolejce, przychodzi ktos, ale ze nie bijesz sie o miejsce w kolejce jak malpa to probuje sprytnie sie przed ciebie #!$%@? myslac, ze sie nie skapniesz
  • Odpowiedz
  • 45
@Czachaaa kilka razy miałem taką sytuację, że stoję w aptece, żeby odebrać leki na receptę dla córki, a babka mi mówi, że recepta jest źle wypisana czy czegoś tam brakuje i muszę iść spowrotem do lekarza, albo skierowanie wypisane do alergologa, a nie alergologa dziecięcego i też trzeba iść do lekarza. Wbijam do przychodni i babka na recepcji mówi, że między pacjentami mam wejść bez kolejki, i weź człowieku wejdź normalnie,
  • Odpowiedz
@Rabusek: podmioty prywatne maja miec zabrany kontrakt. Dla wielu to decyzja z kategorii byc albo nie byc (juz zmniejszenie kontraktu spowodowalo zamkniecie kilku pracowni hemodynamicznych). Chyba od przyszlego roku (albo wczesniej) karetki maja byc tylko panstwowe, a to dopiero poczatek. Narazie nie ma za duzo informacji oficjalnych poza komunikatem o dekomercjalizacji szpitali
  • Odpowiedz
@su1ik: noo, ale tam gdzie ja jestem na nfz prawie nikt nie przychodzi, przez 2 lata widziałem z dwie osoby które przychodziły na nfz, reszta prywatnie.

No i niech zamykają, będzie 100% prywatnie i będzie lepiej, przynajmniej nie będę już w ogóle mijać babć które od pół roku czekały na badanie które ja mam od ręki.
  • Odpowiedz
@Rabusek: narazie nie wiadomo jak bedzie, ale mocno kombinuja jak przeniesc 60+mld zl z sektora prywatnego do publicznego. Pewnie beda starali sie jakies zakazy wprowadzac via apteki
  • Odpowiedz