Wpis z mikrobloga

Mirki mam moduł wifi ESP8266 E12, wiem że trzeba go podłączyć przez konwerter poziomów logicznych 3.3V dla tego zrobiłem własny adapter z dzielnikami napięcia. Nie pamiętam jaki nick ma tutaj Elektro Przewodnik ale w jego filmiku masa(GND) idzie przez konwerter i nie wiem czy to podłączenie jest tylko potrzebne do działania konwertera. Pytam więc czy robić dzielnik napięcia do masy tak jak do reszty pinów bo może i trochę jestem zielony w elektronice ale trochę mi się to kupy nie trzyma.
//Link do filmiku o którym mowa https://youtu.be/NiZYkcATkxI?t=109
#arduino #elektronika #esp8266
  • 9
@aspart42: masę podłączasz bezpośrednio miedzy urządzeniami, dzielnik miedzy pin odbiorczy ESP, a nadawczy w sprzęcie typu arduino czy usb-serial. Zasilanie ze stabilizatora 3V3, najlepiej (dla pełnej kompatybilności) zrobic na tranzystorze konwerter poziomu dla PINu nadawczego ESP
@Atariauke: ten adapter robiłem na szybko bo i tak czekam na konwerter poziomów logicznych, teraz zasilanie mam z 5V ale idzie przez dzielnik napięcia więc do ESP8266 dochodzi 3.5V, tak samo sygnały z arduino do modułu. Nie powinno być czasem tak, że połączenie RX(arduino)----TX(ESP) jest bez konwertera? W końcu to ESP transmituje, a arduino odbiera.
@jaguar963 tak zasilanie z oddzielnego źródła 5V przez dzielnik napięcia na wyjściu z dzielnika jest 3.5V, osobny dzielnik jest między pinem TX(arduino) i RX(esp) i osobny między RX(arduino) i TX(esp)
@aspart42: No to nie ma prawa to zadziałać ze względu na zasilanie modułu. Dzielnik napięcia ma minimalną wydajność prądową, podłączysz moduł przez niego i napięcie spadnie do zera. Albo stabilizator/zasilacz na 3,0-3,6V albo z jakiejś baterii.