Wpis z mikrobloga

#krakow #komunikacjamiejska #mpkkrakow

Mam pytanie, chyba najlepiej będzie na przykładzie.
Powiedzmy, że mam bilet okresowy na jedną linię '4'. Wsiadam do innego tramwaju, który jedzie tą samą trasa, ale na mogilskim skręca na grzegórzeckie. Czy na tym bilecie mogę podjechać ten jeden przystanek 'poza trasą'?
  • 24
  • Odpowiedz
@SirArbuz: nie. Bilet na daną linię ważny jest tylko na danej linii.
Twój przykład można napisać inaczej. Czy jeżeli kupiłem bilet na daną linię, to czy mogę podjechać dowolnym autobusem 1-2 przystanki, które pokrywają się z trasą linii na który wykupilem karnet?
  • Odpowiedz
  • 2
@harrison no i jaki masz cel w tym, że wprowadzasz w błąd? Jasne, że można na tej trasie jeździć jakim autobusem czy tramwajem się tylko chce. Nie tylko nunerem linii z biletu.
  • Odpowiedz
@sorhu: O właśnie mnie o parę sekund wyprzedziłeś :)

BTW - wszyscy z tego wątku, którzy twierdzą, że jak się ma na 1 linię, to można tylko tą linią - proponuje zacząć czytać o swoich uprawnieniach, a nie uprawiać teoretycznej januszo-wiedzy.
  • Odpowiedz
Tylko że na rondzie mogilskim jest jest kilka przystanków. Zatem trzeba wysiąść na nim, bo to pierwszy przystanek po zmianie wspólnej trasy. Kolejnym przystankiem jest Grzegórzeckie.
  • Odpowiedz
@spamkiller: Otóż w takiej sytuacji liczy się nazwa przystanku, a nie jego fizyczne umiejscowienie. Czyli jak wszystkie przystanki na Mogilskim zwą się Rondo Mogilskie, to są traktowane jako jeden przystanek! Dlatego pierwszym po ustaniu wspólnej trasy jest Grzegórzeckie.
  • Odpowiedz
@wrn_: widze ze ogarniasz temat wiec pytam:
mam bilet na 4, do konca marca. studencki, kupilem na 5 mies jak dostalem legitke.
chce kupic na wszystkie linie, wiesz moze jak wyglada ewentualna procedura / doplata ? i czy jest to mozliwe ? bo podobno moge zrezygnowac z tego biletu, dostac proporcjonalnie zwrot i kupic wtedy na wszystkie linie ?
  • Odpowiedz
@kam15: Odpowiem za kolegę - idziesz do punktu obsługi (np. na Podwale), zwracasz bilet, który masz, dostajesz za niego proporcjonalny zwrot kasy w okienku, kupujesz nowy - możesz w okienku, możesz w automacie.
  • Odpowiedz
@kam15: Spox, akurat się nudzę w pracy, a że jestem weteranem dojazdów i wykłócania się z kanarami, to pomogę mniej doświadczonym :D

@spamkiller: Niekoniecznie nielogiczne, bo skoro wsyzstkie przystanki są na jednym węźle komunikacyjnym, to czemu mają być traktowane jako osobne? A taki zapis jest ukłonem MPK w stronę osób, które mogą podjechać z przystanku wcześniej czymś co jedzie po trasie ich linii z karty. Ale uwaga! Jest haczyk. Żeby
  • Odpowiedz