Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, jestem w klasie maturalnej i chciałbym studiować informatykę. Na maturze zdaje tylko rozszerzenie z matematyki i angielskiego, nie zdaje matury z fizyki, a z tego co patrzyłem to większość uczelnie wymaga właśnie fizyki.
Jakie DOBRYCH uczelniach (oprócz AGH) nie liczą fizyki na informatyke? A jak już takich nie ma to jako trzecie rozszerzenie może być informatyka.

#studbaza #licbaza #informatyka #szkola #matematyka #matura
  • 10
  • Odpowiedz
@Damn24: studia informatyki to tylko zaoczne, bo masz wiecej czasu dla siebie, pojśc na staż, praktyki, a tak to męczysz się przez 3 lata z przedmiotami, które przydadzą Ci się w 10% w pracy informatyka, to opinia wielu osób, nie bez powodu tyle osób rezygnuje z infy i idzie do roboty w trakcie studiów bo po prostu szkoda czasu i nerwów na gówno przedmioty źle prowadzone
  • Odpowiedz
@d1l4x: Tak, wiem ale myślę że studia stacjonarne będę w moim przypadku dobre, ponieważ jeszcze nie jestem pewien czy iść w kierunku security it, czy programowanie. Dodatkowo chciałbym jednak mieć papierek i fajnie by było jakby jakaś firma sama się mną zainteresowała w trakcie studiów.
@kickli: Orientujesz się może czy mają jakieś powiązania z zagranicznymi firmami, tzn jak się będę dobrze, uczył jest opcja, że sie ktoś mną
  • Odpowiedz
@Damn24: na studiach nie bedziesz miał czasu na rozwój siebie, swoich projektów, tylko będziesz siedział do 3 w nocy i liczył macierze, taka prawda i do tego kucem się możesz stać ze względu na brak czasu np na siłownię , kontakty z innymi
  • Odpowiedz
@d1l4x: Mam kumpla na informatyce na AGH, mówi że ma sporo czasu dla siebie. Tak jak mówię, wolałbym żeby to firmy za mną chodziły, niz ja za nimi ;v
  • Odpowiedz
@Damn24: Nie wiem jak jest z ocenami ale na pewno udzielając się w kołach studenckich ktoś może się tobą zainteresować. Tak właściwie to dlaczego nie piszesz matury z informatyki? Ona jest strasznie łatwa a przy okazji może się przydać w rekrutacji na jakąś uczelnie.
  • Odpowiedz
@Damn24: hahaha, człowieku, kto się ma interesować jakimś randomem, który pyta stulejarzy na wykopie gdzie ma iść na studia? Tam będziesz miał kilkuset takich jak ty i liczysz, że nie wyróżniając się niczym ktoś się będzie o ciebie bił?
  • Odpowiedz
@Damn24 chłopie, zejdź na ziemię. Jak twój kumpel jest na jakiejś łatwiej Infie i ogarnia to może i ma trochę czasu wolnego. Ale na tych topowych dwóch to #!$%@? na okrągło i nawet wtedy nie wiadomo czy zdasz. A firmy biorą najlepszych, sorry życie. Jak chcesz koniecznie infe na dziennych to idź na jakąś lajtowa uczelnie, będziesz miał sporo czasu dla siebie i własny rozwój.
  • Odpowiedz
oniecznie infe na dziennych to idź na jakąś lajtowa uczelnie, będziesz miał sporo czasu dla siebie i w


@edwin20:
Jest na AGH, no cóż z tego co widzę to chyba najlepiej iść na AGH :)
  • Odpowiedz