Wpis z mikrobloga

Co potrzebuję żeby wypełnić PIT jeżeli byłem przez miesiąc tylko w UK? Rozliczam się wiadomo w Polsce, w Londynie pracowałem tylko przez maj 2016 i najgorsze, że nie mam żadnego kontaktu z pracodawcą i nie mam dostępu do konta w banku żeby dostać wydruk zarobków. Będę rozliczał się po raz pierwszy, także czego potrzebuje? #emigracja #uk #londyn
  • 7
Mam podobną sytuację tylko że pracowałem dłużej w minionym roku podatkowym. Rozliczyłem się normalnie z PITu w Polsce ale z racji, że połowę roku byłem w Pl a połowę w UK, to powiedzieli (moja rodzicielka była pytać w skarbówce) że muszę do tego PITu z którego się rozliczyłem dołączyć jakikolwiek dowód zarobków w UK (chociaż też uważam to za bzdurę i nic urzędowi skarbowemu do moich angielskich zarobków).

Za kilka dni lecę
@Namarin: bez sensu, kiego grzyba polskiemu fiskusowi informacje o zarobkach z uk skoro jest umowa o zaniechaniu podwojnego opodatlowania, chyba, ze czegos nie rozumiem

Masz P60, czyli rok rozliczony i tyle :)
@futbolski: Zadawałem sobie to samo pytanie.

Otóż nie chodzi tu o podwójne opodatkowanie. Oni potrzebują tych informacji do ustalenia/wyliczenia emerytury czy jakoś tak. Chodzi o obliczenie jakiegoś tam kapitału.

Co najlepsze to oni ci tego nie obliczają. Nie wystarczy że zaniesiesz im dokument potwierdzający zarobki i podatek zapłacony w UK.

Ty sobie musisz to sam obliczyć.

Kobieta w US mi tłumaczyła jak to liczyć (mam ściągę na kartce) ale dla mnie