Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z chińskimi żarówkami #led ? Potrzebuje kilku najpopularniejszych rodzajów (E14, E27, GU10 L, T8) i jak narqzievte co zamówiłem to była lipa. Przepadły się po kilku tygodniach/ dniach a jakieś 10% wytrzymało rok. Jakie diody odrazacir a jakie polecacie?
#aliexpress
  • 8
@Dzbanek_soku: Prawie rok temu kupowałem do kuchni na gwint GU10 niby 7W, białe neutralne, świecą jasno, po pare godzin dziennie do tej pory.
Kupowałem z Banggood po $5 z kuponem wychodziło po $3 więc takie ciut lepsze i chyba takie są, także polecić mogę.
@Dzbanek_soku: kupuj sprawdzonych marek, ostatnio były w netto, żarówki osram, ja kupiłem odpowiednik 100W po 14 zł za szt i jestem zadowolony. Jakiś czas temu na allego PARATHOM GU10 8W 600lm OSRAM i też nieźle dają.
  • 0
@wojszu ostatnio w Leroju trafiłem też trojpak ledów e 27 za 15 zł z gwarancją na 5 lat ( na przepalone też, dopytywalem) ale już ich niema:( Mogłem kupić odrazu kilka paczek ale nie wiedziałem jak świeca.
@Dzbanek_soku: O te:
http://www.banggood.com/GU10-7W-640LM-Pure-White-16-SMD-5630-LED-Light-Bulbs-Lamps-85-265V-p-78267.html?rmmds=myorder
teraz są po $2,5 naciągnęli mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie te droższe jak kupisz to na pewno nie będzie gówno, ludzie czasem kupują po 50 centów albo za dolara i narzekają, że gówno - no dziwne żeby nie.
Ja takie po dolcu kiedyś kupiłem z Aliexpress na gwint E27 i co prawda świecą, ale jak się je wkręcało czy wykręcało to gwint
@Dzbanek_soku: Miałem tak samo jak ty. Nakupiłem takich chińskich żarówek GU10 i po niedługim czasie połowa z nich umarła. Czyli kasa w błoto. Poszedłem do hurtowni elektrycznej i kupiłem hurtem 30 żarówek Philipsa 5W. Dali lepszą cenę i za sztukę wyszło jakieś 11 PLN czyli jakieś $2.5. Do dziś wszystkie działają i są o wiele, wiele jaśniejsze od chińskich.
W wypadku żarówek nie warto męczyć się z chińczykami.