Wpis z mikrobloga

Drodzu Mirki, kochacie #afera bardziej niż SOLGAZ. Ja odchodzu żegnajcie – Benek.

A tak na serio to chętnie odpowiemy na to co się działo tutaj przez ostatnie dni:

1. Certyfikat Onetu
Przypominamy, że ani razu nie użyliśmy określenia "certyfikat Onetu", bo ten nie wydaje żadnych certyfikatów. Na poparcie naszego zużycia gazu podaliśmy link do badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu od tradycyjnych. Tak się składa, że portal ten należy do Grupy Onet.

2. Opinia wykopowicza który miał naszą płytę
Gdy tuż przed zamieszaniem wielu użytkowników pisało tutaj że mają sprzęt i jest OK to nikt nie dawał im ani jednego plusa. Mało tego: nawet w ostatnich dniach pojawiło się kilka opinii (nawet w pierwszym znalezisku), które mówiły pozytywnie o sprzęcie, a nawet o oszczędności gazu (jeden z użytkowników wrzucił skan rachunków za gaz to okazały się one niewystarczającym dowodem).

Druga sprawa to wykopowicz, który zakupił naszą płytę i nie spodobała mu się ona – zrozumieliśmy to i po pół roku przyjęliśmy jej zwrot. Sam podkreślił, że załatwiliśmy to od ręki. Takie sytuacje nie zdarzają się często – sprzedajmy ich tysiące, a zwroty to sytuacje naprawdę jednostkowe.

3. Opinia klientki na YouTube
Wideo, które pojawia się stronie głównej pochodzi z tego bloga: http://www.nienormalnakobieta.pl/2016/05/solgaz-ceramiczna-pyta-gazowa-bez.html

Sama klientka tak pozytywnie pisze o sprzęcie:

Z kuchni jestem bardzo zadowolona. Jest innowacyjna, nowoczesna, ma piękny design i jest bardzo praktyczna. Dostępne są mniejsze modele (mój to 4 palniki + 2 pola grzewcze). W tym roku została wyprodukowana kuchnia 4+1. Gdybym dziś kupowała kuchenkę pewnie bym się na niego zdecydowała. (…) Jako fanka wszelkich innowacji i gadżetów bardzo gorąco polecam Solgaz ceramiczną płytę gazową bez płomieni. Oprócz tego, że jest fenomenalna to zadziwi każdego gościa :


Pani miała niestety problem z czyszczeniem, w czym już zadeklarowaliśmy jej naszą pomoc – przesłaliśmy jej odpowiednie środki czystości. Warto tu zaznaczyć, że materiał na naszych płytach jest identyczny jak na płytach elektrycznych i czyści się go TAK SAMO.

4. Screen z rzekomą naszą wulgarną wypowiedzią
Nie było takiej nigdy. To zmyślona i nieprawdziwa aszkiera.

5. Szeptanki na forach
Nigdy nie mieliśmy żadnej agencji, która pisałaby komentarze, nie kupiliśmy też ich. Mamy dla was też wypowiedź wywołanego przez was do tablicy jednego z naszych pracowników, Jakuba:

Znaleźliście kilka komentarzy które okazały się być moje. Napisałem to tak dawno temu, że już o nich zapomniałem i faktycznie były podpisane moim imieniem i nazwiskiem. Bardzo za nie przepraszam i obiecuję zrobić co w mojej mocy żeby wszystkie jak najszybciej zniknęły z internetu. Sam często gotuję na naszej płycie i wiem jak działa, ale to nie jest usprawiedliwienie.


6. Oszczędność gazu do 50%
Posługujemy się tym hasłem od kilkunastu lat, po serii badań własnych. Pierwsze zostały wykonane jeszcze w 2002 roku i od tego czasu używamy tego hasła. Na taką oszczędność wpływa kilka czynników m.in. praca w cyklach czy pola darmowe. W niecały dzień przeprowadziliśmy szybką dokumentację tego zjawiska. Rozumiemy, że chcielibyście otrzymać potwierdzenie od zewnętrznej instytucji. Chętnie odezwiemy się jeszcze raz do miejsc które będą dla was wiarygodne. Podajemy więc maila na którego możecie wysłać instytucje, firmy, oraz sposoby przeprowadzenia takiego testu. Tutaj możecie wysyłać propozycje: office@solgaz.com.pl

Sami też poszukamy ponownie takiego miejsca. Takie poszukiwania zajmą nam pewnie około 2 tygodni, sam test z pełnym opisem potrwa do 4 tygodni. Za 6 tygodni wrócimy z takimi materiałami jakie będą możliwe.

7. Pozostałe wątpliwości
Jeżeli macie jeszcze jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to chętnie zbierzemy wszystkie w jednym miejscu i odpowiemy w jednym długim konkretnym wpisie. Tu możecie je wysyłać: office@solgaz.com.pl


#solgaz #afera #aferasolgazu
  • 227