Wpis z mikrobloga

Mirki, udało mi się ukończyć Przeprawę przez Mroczną Puszczę ( ͡º ͜ʖ͡º) Miałem kilka podejść taliami mono, ale przeciwności klepały mnie motzno i wziąłem się za budowanie talii na dwóch strefach. Trochę mało wzorów kart w pojedynczej podstawce...

Nie jestem pewien czy dobrze zinterpretowałem zasady i tu pytanie do bardziej ogranych mirków. Na karcie 3B tej wyprawy jest tekst: "Każdy gracz musi przeszukać talię Spotkań i stos odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w strefie przeciwności. Aby wygrać grę gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty."

Rozumiem, że mogę odnaleźć Pomiot... i go wstawić do strefy przeciwności, czy ma to być np. pierwszy Pająk jakiego napotkam przeszukując? Logika nakazuje rozpatrywać pierwszy wariant, ale wolę się upewnić.

#grybezpradu #lotrlcg #grakarciana #lcg
  • 10
@panzerBandit: Tak, w przypadku karty Schwytany w sieć można użyć Nieoczekiwanej Odwagi, by przygotować bohatera. Poza tym jeśli się zdarzy posiadać dwie karty Schwytany w sieć dołączone do jednego bohatera, to wciąż akcją Nieoczekiwanej Odwagi można zniwelować działanie obu kart.
@TellMeMore: @panzerBandit: Hej Panowie.
Wiecie gdzie kupić angielską podstawkę? Lub jest jakieś polskie forum aktywne? Lub wątek na gry-planszowe (o dziwo nie znalazłem, tylko infa że ktoś też chce kupić eng wersje)
Kurde, cały net przerzuciłem. Tzn podstawka to jeszcze nie problem, ale pierwsze dodatki.. każdy sklep ma je z oddzielna. Jeden w Danii, inny w Belgii, trzeci w Polsce - całe szczęscie. A CS jeszcze gdzieś indziej :( Już
@Sarseth: Może być ciężko, bo z tego co czytałem, Galakta niechętnie sprowadza angielskie wydanie WP. Masz kilka wyjść - możesz próbować w Planaszomanii - Lotr jest z dostawą do 30 dni. Możesz obczaić Planszostrefę - u nich Lotr jest niedostępny ale może sprowadzą na zamówienie. Trzecia opcja to forum gry-planszowe.pl. Jest tam dział sprzedam i często pojawiają się perełki.

Czytałem, że Władca mocno różni się od AH LCG. Radziłbym kupić podstawkę
@panzerBandit o dzieki za odpowoedz :) ale na planszomanii mam niedostepny CS, a na planszosferze w ogole eng nie ma.
No wlasnie, o dziwo w dziale kupie na forum gry-planszowe wersje eng nawet dwie osoby chcialy w grudniu :p
Wiem ze sa rozne :) i tak tez zrobie, ze tylko podstawke. Ale jak widze dostepnosc i koszty ew shippingu do Polski, to oplacaloby sie kupic od razu dwa dodatki z cyklu pierwszego.
@panzerBandit: Dzięki za pamięć :) W sumie chyba zagadam jeśli jeszcze aktualne. Ale nie jest już tak paląca to sprawa, bo widziałem że FFG właśnie dodrukowywało jak to pisałem, a teraz już karty są w drodze do nich. Więc za moment będą wysyłąć do sklepów, a już w sklepach dwóch wiem, że odnowią zapas. Pewno 1-2 kopie, ale trzymam rękę na pulsie cały czas =) Muszę też zwolnić, bo dopiero co