Wpis z mikrobloga

@Gent: Aha. Z Kaczyńskiego taki katolik by tylko kościół dawał mu poparcie, a za ZCHNu mówił że mariaż polityki z kościołem to błąd. No ale WTEDY miał inny plan polityczny.
I ty serio nie wiesz jaks ie potocznie mówi by coś "pobłogosławić"? LOL. Myślałem, że przegiełem z tą prostotą ale jednak nie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Hylfnur ja Cię w ogóle nie rozumiem. Ja pisze ze mi taką formą nie pasuje a Ty zaczynasz mnie wyzywać od narodowców prawaków itd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kapuczino to nie jest ból dupy. Mówię tylko ze mi się nie podoba. Tak samo jak sformułowanie chłopacy.
@Coolek bo tu ważna jest płeć. Jeśli chodzi o lekarza to istota jsst to czym się zajmuje. Rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu nie pasuje mi to tak samo jak forma chłopacy
  • Odpowiedz
  • 0
@Gent Akurat Pani Karolina wykazuje rigcz i potrafi #!$%@? lewa jak i prawa strone. Zreszta w dzisiejszym DSM same lewaczki a jechaly ostro po Swetru i alimenciarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: no ja wlasnie uważam za seksistowskie podkreślanie czy ktoś jest chirurgiem czy chirurżką (?!). Myślałam ze to nieważne jaka kto ma płeć ale najwyraźniej trzeba podkreślać ze jakim specjalista jest kobieta żeby przypadkiem ktoś nie trafił na babę.
"Ale jak faceta sie nazwie pielęgniarka albo stewardesa to sie obrazi!" Naprawdę sie obrazi? Z reszta no nie mamy po polsku formy bezosobowej wiec męska jest bardziej uniwersalna niz damska.
  • Odpowiedz
"Ale jak faceta sie nazwie pielęgniarka albo stewardesa to sie obrazi!" Naprawdę sie obrazi?


@powiedz: Zawody powinny mieć męską formę i być okazjonalnie odmieniane w formie kobiecej.

Pielęgniarstwo bywało unisex, jednakże w czasach wojen kobiety były w szpitalach, kiedy mężczyźni na froncie, stąd pielęgniarka weszło powszechnie do polskiego języka pomimo zawodu "pielęgniarza". Nazywanie faceta pielęgniarką nie ma żadnego logicznego sensu tak samo jak kobiety żołnierką czy generałką. Mówimy o
Zatwardzenie - > "Ale jak faceta sie nazwie pielęgniarka albo stewardesa to sie obraz...

źródło: comment_kGQsL8kpxoWPjguEr9YAZsb1EbaklzJp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz