Wpis z mikrobloga

@Coolek: tylko, że ewolucja języka jest procesem samoistnym. Gdy się wciska na siłę do języka słowa, które nie są potrzebne ani dobrze nie brzmią z powodu jakiegoś g---o ideolo, to nie jest ewolucja tylko 'GMO'.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Orellan ale ja nie mówię że to jest błędnie. Tez czytałem wypowiedzi znawców ze to jest okej tylko mówię że mi to nie pasuje i jakbym usłyszał coś takiego to bym stwierdził że ta kobieta jest feministka a za tymi raczej nie przepadam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Paladin_Woodrugh przeszkadza bo wcześniej było słowo psycholog. Wcześniej panie psycholog właśnie tak siebie nazywał i nie było z tym problemu. Tak samo mnie denerwuje chłopacy.
  • Odpowiedz
@szpongiel: No, i samoistnie powstaja takie slowa. I TVN w tym przypadku samoistnie je stosuje. Jezeli ludziom sie to spodoba i uznaja takie precyzyjne to beda powielac to wyrazenie. Nie rozumiem w czym masz problem.

@Gent: W tym, ze czlowiek ma rozum i intelekt, zeby tworzyc precyzyjne okreslenia. Tak jak nie mowi sie pani kon albo pani kogut, tylko kobyla i kura.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Hylfnur ale wiesz ze swiat nie jest czarno biały? Poza tym po co ta agresja i skąd pomysł ze jestem katolikiem w ogóle? Może jestem Żydem
  • Odpowiedz