Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś już zauważył ale:
Ten drugi przebieraniec, który występje w rosyjskim mundurze z Jabłonowskim/Olszańskim przyznał w jednym z filmików, że mieszka (ł) w Rosji gdzie pracował przy organizaci rekonstrukcji historycznych.
Profil V rosyjska kolumna w PL pisał, że ten gostek od narodowców z Przemysła gdzie podgrzewa atmosferę stosunków POL - UA też pasjonuje się rekonstrkcjami i jeździ na imprezy do tej samej Rosji gdzie ma znajomych.

Przypomniało mi się, że kilka razy w rosyjskich programach o Polsce prowadzący zadawali nastepujace pytania - jak w obliczu niechęci (rusofobii) ze strony polskich władz budowac stosunki z Polakami i zachowywać swoje wpływy w Polsce?
Odpowiedzi się powtarzały. Gdy jest blokada na poziomie państwowym działac przez organizacje społeczno kulturowe. Wspierać już działajace finansowo i tworzyć nowe.
I tak jakieś towarzysto rosyjskie wywiozło polskie uczennice na Krym wbrew zaleceniom kuratorium. Oczywiście ta wycieczka ( były też inne) była propagandowo wykorzystana przeciwko Polsce.
Nie twierdzę, że ci dwaj z pierwszych zdań to ruscy agenci, ale Rosjanie dokonaliby poważnego zaniechania gdyby mając takich - załóżmy prawdziwych rusofili nie umieścić na ich drodze kogoś ze służb. Tym bardziej, że są oni dośc wpływowi - albo zdolni do organizacji pikiet albo ogladani w sieci przez dziesiatki tysiecy Polaków.
Nie żeby zaproponować współprace, ale pod przykrywką pasjonata rekonstrukcji dopilnować rozwoju postaci.

#rosja #ruskapropaganda
  • 7
@szurszur: Taką "oglądalność" można kupić sobie np. na Allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=YouTube+wyświetlenia+-+1.000.000&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-5-1018 Kiedy czyta się komentarze pod tymi występami można odnieść wrażenie że piszą to jakieś dzieci albo inni analfabeci. Wszycy jak jeden wpatrzeni bez żadnych "ale" w guru. Jak w sekcie. Jest to tak grubymi nićmi szyte, że nie mogę wyjść ze zdumienia że ktokolwiek po drugiej stronie się na to nabiera. "Narodowe kanały" w rodzaju takt.tv nie przekraczają kilku tysięcy wyświetleń
Kiedy czyta się komentarze pod tymi występami można odnieść wrażenie że piszą to jakieś dzieci albo inni analfabeci.


@Marek_B: A to nic dziwnego, bo tak jest nie tylko tam.
Jeżeli się nie ocenia treści to on bardzo barwnie i ciekawie mówi a to przyciąga uwage. Wiadomo - aktor.
@szurszur: swoją droga bardzo dziękuje za Twoja prace i czas, które poświęcasz na pisanie tutaj postów. Jestem osoba bardzo krytyczna i chyba jeszcze nigdy nie zgadzałem sie "w Internecie" tak samo jak z Tobą. Dziękuje w imieniu swoim oraz innych wykopków.
@PanJapson: Dobry jest profil Maciązka. Specjalizuje sie co prawda w energetyce, ale sprawy wschodnie i geopolityczne niekiedy porusza. I on pisze w tych kwestiach podobne rzeczy co ja. Daje czasem ciekawe linki. Aczkolwiek ja go odkryłem dosc późno, wiec nie kształtowałem sie na nim.
https://www.facebook.com/Piotr-Maci%C4%85%C5%BCek-mikroblog-108453882585220/?fref=ts
Jeszcze jest profil Rosyjska V kolumna w Polsce dotyczacy osób pracujacych propagandowo na rzecz tego kraju.
Czytam jeszcze teksty które ktos linkuje i ze stron rosyjskojezycznych.