Wpis z mikrobloga

@kesnall: No stary... całe miasto, to jest jeden wielki zabytek. Koloseum, Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Watykan, Panteon, wszelkiej maści Place. Po prostu się tam zgub i włócz po uliczkach. Tak będzie najlepiej :)
  • Odpowiedz
Must visit:
- Muzea Watykańskie (najlepiej kupić wejściówki o godz. 9 i ruszyć prosto do Kaplicy Sykstyńskiej - unika się ogromnych tłumów i prawie samemu podziwia się kapitalne freski. Potem bez problemu można zająć się podziwianiem pozostałych kolekcji, na czele ze Stanzami Rafaela i Pinacoteką)
- Bazyliki papieskie (Santa Maria Maggiore, San Giovanni in Laterano, San Pietro i San Paolo fuori le mura - do ostatniej trzeba dojechać metrem)
- Panteon
- Sant'Ignazio (IMO najpiękniejszy barokowy kościół w mieście)
- Il Gesu (w tym wypadku pierwszy barokowy kościół w mieście :) )
  • Odpowiedz
@kesnall: cześć bywałem często w Rzymie, nawet mieszkałem jakiś czas. Must see jest cąły ogrom rzeczy, z jedzeniem jest różnie, generalnie w 80 procentach miejsc zjesz sto razy lepiej niż w polsce, ale zdarzają sie niewarte speluny. Ja mam swoją ulubioną knajpkę w dzielnicy, gdzie mieszkałem - 8 km od dworca głównego, więc kawałek dobry. Jak masz jakies pytania, to zapraszam na priv.
  • Odpowiedz
Wybieram sie w niedziele na właściwie 2,5 dnia do Rzymu. Będę mieszkał 10 minut od Watykanu. Czy opłaca mi się kupic Omnia card Vatican+ Roma pass za 108€ ? Da rade obskoczyc te wszystkie miejsca w tym czasie?
  • Odpowiedz
@kesnall: do jedzenia na pewno pizza dar poeta, z makaronow amatriciana, cacio e pepe, rzymskie karczochy,
co do zwiedzania jest tego tyle ze masz wyborów a wyborów
  • Odpowiedz