Wpis z mikrobloga

ojej ale alarm w Polsce xD mrozy że ja #!$%@?ę, ciepłe kluchy z dzisiejszej młodzieży. Pamiętam czasy co się grało w hokeja na rzece z ekipą, kija się robiło z byle czego :D a czasami nasi ojcowie pokazywali nam jak skleić dobry drewniany kij do hoka :) pamiętam jak było dobre -25 nad morzem! cudowne czasy szło się przejść z 500m w głąb morza na lajcie albo widok tych pieknych jam wyżłobionych nad brzegiem przez wodę w zmarźniętej grubej warstwie śniegu.

kurfa tylko tak umiem to opisać xD

a dzisiaj sracie się jak macie -10 LOL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takbylo #gimbynieznajo
  • 159
  • Odpowiedz
@intruz:

Dobrze prawisz, włączyłem dziś wiadomości a w sumie to zapowiedz pogody, z zażenowaniem słuchałem pogodynki i pogodynka jak robili wielkie halo z tego że będzie -10, podniecali się i przeżywali jakby miał być koniec świata, żałosne to było.

Pamiętam jak w wieku 10 lat na sanki chodziłem przy większym mrozie i to przez kilka godzin dzieciaki bawili się na mrozie, człowiek do domu nie chciał wracać, tylko się bawić, nos
  • Odpowiedz
@intruz Pamiętam w 93r. była zima w górach gdzie dorastałem że było miejscami w dolinach do 2 metrów śniegu i -20 stopni mrozu. Do szkoły mieliśmy około 2 kilometry polnymi drogami i nikt nawet nie pomyślał żeby zostać w domu. Nawet nas rodzice nie odprowadzali bo po co, wtedy to była normalne. Byłem wtedy w 3 klasie podbazy i z kumplami żeśmy dymali ostro przez zaspy. A teraz? Metr śniegu i płacz
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: kwestia przyzwyczajenia. Wiesz ja np pracuję w warunkach chłodniczych i mnie to nie rusza :)

dużo ludzi w wojnie na śnieżki lepiło kulki gołymi rękoma bo wychodziły twardsze i lepiej leciały xD

a żeby się ocieplić rób wymachy rąk w tył i w przód oraz w poziomie ciepło gwarantowane w ciagu parunastu sekund. - tak robili i robią rybacy mocząc ręce w lodowatej wodzie :)

w ten sposób wzmagasz krążenie
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: przyśpieszone tętno :) nie na darmo się mówi że sport to zdrowie(nie zgodzę się do końca)...aczkolwiek jestem zdania że nie sport a ruch to zdrowie :) Starajmy się jak najwięcej poruszać wtedy będziemy dłużej żyć i nie będziemy ciężarem dla rodziny w chwili zejścia. Care me please - wiem coś o tym
  • Odpowiedz
@intruz @Drake1 @heagoodboi ale wy jesteście #!$%@? twardzi i zajebisci.

Tylko chyba umyka wam fakt, że od dobrych kilku lat (z dziesięć będzie) zimy są stosunkowo łagodne i takie mrozy to ewenement, więc nic #!$%@? dzieci, że jest ogolnonarodowy szok.

PS. #!$%@?ć zimę ##!$%@?
  • Odpowiedz
@intruz: ale pieprzenie. przecież nie tak dawno 3-4 lata temu było od -15 do 30 przez jakieś dwa tygodnie. Tylko śniegu wtedy w ogóle nie było
  • Odpowiedz
@intruz: #bialystok pamietam jak dało sie przejęć białką z dziesięcin do centrum, bo była zamarznięta, a i tak po jakimś kilometrze lód sie zapadł i biegłem do domu jakieś 2 km z mokrymi butami przy - miliard XD
  • Odpowiedz