Wpis z mikrobloga

@dodins: @Sinusoidalny: @dave8: @RatedR: @Lechu1777: @Iudex:

Leci sobie właśnie na głównej wątek o #elektroda
i obok zupełnych podś#!$%@? mam kilka mniej lub bardziej konstruktywnych uwag:

1 - Wszyscy wiedzą, że szukając w google polskojęzycznego tematu o elektronice trafimy na elektrodę a tamże obok pomocnych także na czcze z punktu widzenia szukającego komentarze moderatorów (!) typu "było", "użyj wyszukiwarki", "google twoim przyjacielem", czy słynne "zasilacz z poza listy, zamykam temat". Otóż było by FANTASTYCZNIE gdyby do takich tematów można było na forum (wspomnianym lub innych) dodać hashtag BLOKUJĄCY te posty z wyszukiwania i CZYTANIA. Idealnie - także w tytule postu. Powiedzmy #bylo albo bez "ł" z angielska #pulp (pulpa, miazga) - coś, co nie jest nam potrzebne w wynikach wyszukiwania. I czytając 60-stronicowy wątek odpadły by wszystkie nie-merytoryczne treści. Alternatywnie - dodanie hashtagu np. #merit który oznaczał by i wyświetlał JEDYNIE merytoryczne, treściwe posty (coś jak [SOLVED] - ale tu dla postów a nie całego wątku). Może nawet zezwolić oglądającym (ale nie autorowi posta) na oznaczanie takowych "jednoklikiem" by kolejny nie musiał przebijać się przez tony treści.

2 - W pełni rozumiem zasadę niestosowania linków do serwisów krótkotrwałych, ostatnio przeglądałem forum gdzie tej zasady nie stosowano i szukając obrazka przeleciałem kilkadziesiąt stron z "pustym linkowaniem". Może warto pomyśleć o jakimś automacie "podpowiadającym", że coś jest nie tak? np. po wykryciu w tekście .jpg .png wyświetla ostrzeżenie i sugestię? Wiem, że to obciążenie serwera, ale zdjęcie obowiązku z moderatorów

3 - Z pewnością Elektroda jest własnością prywatną i to właściciel ustala prawa. Jeżeli mu się ktoś nie podoba, to może go wyrzucić i stosować swoje prawa. Z kolei userzy NIE MAJĄ obowiązku korzystania z tego serwisu - i z tego powodu gorąco namawiam do "głosowania portfelem" czyli odwiedzinami. Idąc na inne portale. Albo je zakładając (np. dedykowane węższej tematyce) i nie dopuszczając do wyrośnięcia klona wspomnianej. Szkoda, bo "wiedzowy" poziom portalu był niezły.

3 - Poziom "przyjazności" moderatorów elektrody jest już legendarny. Wspomniane dziś http://www.wykop.pl/link/3536581/chora-elektroda-pl-szantaz-usun-filmy-z-yt-bo-cie-zbanujemy/ @1:45 szantaże dotyczące usuwania filmików (nie linku!) z INNEGO SERWISU to już szczyty. Myślę, że to idealny i niezmienny wzorzec poziomu chamstwa i bezczelności moderacji i nadaje się do pomiarów - powiedzmy 1/10WSE [W Skali Elektrody] oznaczało by ekstremalnie przyjazną moderację, 5/10WSE typową średnią a 10/10WSE samą elektrodę.
  • 9
@bialy100k:
1. Zgadzam się, ale jak to otagować? Masz pomysł na jakieś wyszukiwania, wyrażenia regularne? Potrzebuję po prostu flagi, że ten temat jest zbędny i dodam wyłączenie zindeksowania w wyszukiwarkach.

2. Dzięki.

3. Masz rację, ale akurat takie niepotrzebne afery źle wpływają na postrzeganie serwisu. Do tego dojdzie 40% blokujących reklam i mamy receptę na zamknięcie serwisu.

4. Moderator nakazał usunięcie z Youtube? Myślałem, że ma na uwadze elektrodę, bo nas
@elektroda-gulson:

ad1: Niestety zupełnie nie siedzę w tych tematach, natomiast na podstawie "ogólnej wiedzy technicznej" sądzę, że wprowadzenie takiego lub podobnie funkcjonującego mechanizmu było by możliwe.

Rozumiem, że serwisy trzeba moderować i afery źle wpływają. Myślę jednak, że właściciel elektrody powinien "przekonstruować" zasady i styl moderacji. Nie dlatego, że mi się to nie podoba, a dlatego że jest to jak widać wrażenie naprawdę wielu ludzi. Co do blokowania reklam - nie
@elektroda-gulson: też byłem użytkownikiem, zadałem pytanie, posypała się fala hejtu, dosłownie. Wasza wyszukiwarka wtedy to był galopujacy syf, Google miało zaindexowane tylko i wyłącznie 'uzyj wyszukiwarki'. Wielkie dzięki za takie forum, nigdy więcej
1. Zgadzam się, ale jak to otagować? Masz pomysł na jakieś wyszukiwania, wyrażenia regularne? Potrzebuję po prostu flagi, że ten temat jest zbędny i dodam wyłączenie zindeksowania w wyszukiwarkach.


@elektroda-gulson: Może niech moderatorzy się troszkę bardziej wysilają i robią tak jak np. na Stackoverflow, że przy zamykaniu za "temat wałkowany milion razy" będą musieli podać link do pierwotnego tematu, który użytkownik dubluje?