Wpis z mikrobloga

Witam #poznan

Wybieram się do Was na długi weekend z krainy węglem płynącej, możecie Mirki wskazać miejsca w Poznaniu konieczne do odwiedzenia, gdzie można zobaczyć coś ciekawego lub zjeść jakiś Wasz regionalny przysmak?

Na pierwszy strzał na pewno leci muzeum broni pancernej, coś tam jeszcze ciekawego macie?
  • 46
@walter-pinkman: podoba mi się bardzo propozycja Cytadelii oraz Fortu - dopisane do lsity, a wycieczkę do Rogalina chętnie odbędę, mam nadzieję, że uber działa u Was bez zarzutu :D

@RaptownyRaptor: jak tylko się uda to zrealizować to wrzucę tu aż zdjęcia tego kibelka, aż mnie zaintrygowało co tam może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TaniaCzernowa: obecnie faktycznie jest ok, fajna propozycja, ale tu już zależna
@brzydki_zly_szczery:

Nie wiem na co jesteś nastawiony czy na zwiedzanie czy rozrywkę.

Okolice Starego Rynku:
http://www.pyrabar.pl/ tu zjesz dobrze, dużo i raczej niedrogo, a wszystko z pyry.
W nowym muzeum (pamiętaj że to kawał drogi od centrum i jeśli myślisz o poruszaniu się transportem publicznym zajmie to sporo czasu) stworzonym przez p. Ogrodniczuka nie byłem, stare było spoko. Jeśli dalej w ten klimat to w Odwachu (ten biały budynek na Starym
@brzydki_zly_szczery: Jeśli chodzi o Browar, to faktycznie warto obejrzeć, od zewnątrz z Parku Dąbrowskiego (szybki spacerek) i w środku też można, bo architektonicznie jest gitarka. Możesz też skoczyć do galerii Kulczykowej, jak chcesz, ale to raczej mocno alternatywna modern sztuka.