Wpis z mikrobloga

Nie chciało mi się przebijać przez #afera #solgaz i nie wiem kto ma rację, ale cała akcja jest chyba wynikiem przesilenia. Ja od dawna mam Solgaz na #czarnolisto - nie dlatego, że ich jakoś nienawidzę, tylko dlatego, że jestem zmęczony nachalnym śmieszkowaniem, za dużo tego. Ostatecznie to płyty gazowe, które kupuje się raz na kilka lat i nie muszę codziennie widzieć kolejnego śmiesznego żarciku. No hard feelings, niektóre momenty faktycznie świetnie rozegrane, ale wydaje mi się, że marketing został po prostu "przedobrzony".

  • 17
@Defecator: Tak w bardzo dużym skrócie dla Ciebie mireczku.

Bodajże użytkownik Login_login zarzucił kilkoma normalnymi pytaniami o kuchenkę i w sumie nic by z tego nie było, ale Solgaz zaczął się kręcić ostro, na pytanie o certyfikaty (bo twierdzą że ich kuchenka zużywa 50% mniej gazu) zaczął się motać, podał linki do fb gdzie to ludzie rzekomo chwalą jak im się zmniejszyło zużycie gazu, wyjechał z jakimś certyfikatem z onetu i
@Pan_Statystyk: tl;dr Znaczy, że po prostu nie ma potwierdzenia na to, że ich kuchenki są takie rewelacyjne i nie potrafią tego w logiczny sposób uargumentować tak? Bo nawet nie wiedziałęm że jakaś aferka wybuchła, czytałem ten wpis wtedy i coś tam pokrętnie tłumaczył ale zbyt wiele tutaj ostatnio syfu to miałem to w dupie.
Wychodzi na to, że jedyne co mają to innowacyjny sposób wykorzystania gazu który podgrzewa płytę i that's
@Pan_Statystyk: według tego co ja wyczytałem na profilu usera co kręci gównoburzę, to obraził się on na solgaz gdy chciał kupić 4 płyty i napisał o rabat. Solgaz zamiast rabatu zaproponował upominek, którego wartość wydała się za niska, więc użytkownik zaczął pytać o rzeczy przy których i tak nie dostałby wyczerpującej i satusfakcjonującej go odpowiedzi. Żaden marketingowiec nie da Ci bowiem wyników "niezależnych" badań wydajności z prostego powodu : jeśli wyślesz
@Roszp: OK, ale firma musi robić testy wewnętrzne i jako, że są tylko dla nich to muszą być rzetelne - czy nie wystarczyłoby po prostu podać metodologii, przebiegu i wyniku takowego testu?
@Defecator: konto Solgaz jest kontem firmowym - marketingowym. Czy wyobrażasz sobie np. żeby Toyota prowadziła tutaj konto, a marketingowiec który to konto prowadzi odpowiadał by szczegółowo na pytania dotyczące metodologii wyliczania średniego spalania w warunkach takich i siakich, i czemu ten wynik jest taki a nie inny a w ogóle jakie było obciążenie bagażnika? Na podstawie m.in. właśnie testów wewnętrznych ustala się jakie cechy produktu warto eksponować, a jakich nie. I
@Pan_Statystyk: A ma pan dowód? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja sobie niczego nie wyobrażam, jestem tylko postronnym gapiem. ;P


@Defecator: Dlatego też tłumaczę, bo moim zdaniem dużo rzeczy tutaj przeinaczono, a afera jest rozdmuchana o nic.
Wystarczy spojrzeć na ten wpis, w którym autor gównoburzy tłumaczy o co mu chodzi:
http://www.wykop.pl/wpis/21337881/#comment-76700089

A potem niech o rzetelności wpisów autora niech świadczy jego stwierdzenie podsumowujące: każdy zakopujący znalezisko
@Roszp: Jednak z pytaniem trafił, jakie miał intencje? Kogo to w tej chwili obchodzi, ważne że trafił w punkt i gdyby Solgaz był rzetelną firmą to by się podparł czymś a nie fb, bordo czy onetem. Dla mnie to są oszuści.

A ma pan dowód? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Im powinno zależeć żeby ukrócić aferę a ja dalej będę sobie ją kręcił póki mi nie jebnie w
a nie fb, bordo czy onetem


@Pan_Statystyk: No tutaj przyznam, że cytowanie opinii z FB jest kiepskie, a komunikację można było przygotować dużo lepszą.

a ja dalej będę sobie ją kręcił póki mi nie jebnie w ryj dowodem.


@Pan_Statystyk: Specyfika branży jest taka, że jeśli coś jest "nie tak", to ludzie lajkują/wykopują/plusują w opór. Siła social media. Wystarczy wziąć dowolne znalezisko "serwis firmy X mnie olewa/oszukał". Jak sprawa zostanie rozwiązana,
@Roszp: Jak przestaniemy dociekać prawdy to nas będą #!$%@?ć jeszcze bardziej.
Myślę że jeśli przedstawi dowody to się każdy dowie kto bierze udział w tej aferze, no chyba że oszust wrzucił ludzi na czarno to się nie dowiedzą, ale to też będzie jego wina a nie mirków którzy dociekają prawdy.
@Roszp: Jeszcze tylko jedna kwestia - i ponownie staram się nie oceniać i nie zajmuję w sprawie żadnego stanowiska. Firma na pewno ma wszelkiej maści testy wewnętrzne i dostarczyły one pełno danych - również takich, o które pytali userzy. Nie dziwi mnie, że Solgaz nie chce ich podać, bo mogą podważać strategię marketingową. Ale teraz pojawił się test z różnie ocenianą metodologią, czyli z jednej strony dane są, ale ich nie