Wpis z mikrobloga

Spadł śnieg, temperatura spada, a ja odebrałem auto które jest chyba stworzone dla takich warunków: Volvo! I to nie byle jakie, bowiem jest to najmocniejsze i najszybsze Volvo w dziejach marki: S60 Polestar. 367 KM, napęd na cztery koła (dołączany, ale daje rade!) i przyspieszenie do setki 4,7 s! Zajebiste auto, naprawdę. Mam go co prawda dopiero od 24 h, ale już go kocham. Jest to szwedzka odpowiedz na auta pokroju BMW 340i, Mercedes C43 AMG czy Audi S4. Udało im się, pozostawiając przy tym charakter Volvo. W porównaniu do poprzednika, ma niestety nieco inny silnik. Poprzednik miał 3.0 turbo R6, a teraz mamy 2.0 turbo R4. Ba, turbo + kompresor mamy teraz co spowodowało niesamowitą lekkość przyspieszania z samego dołu. Idzie jak wściekłe to auto. Jedyne czego się obawiałem to dźwięk, rzędowa szóstka super pracowała wiec nawet wydech nie musiał być specjalnie dobry. Przy R4 wszystko opiera się własnie na wydechu i dali rade! Naprawdę dali radę projektanci! Wydech ma fajny gardłowy wydźwięk i potrafi zrobić jak trzeba sporo halasu. Podoba mi się! Pomiarów jeszcze nie zrobiłem, ale w filmiku który jest tutaj na końcu jest przyspieszenie 0-120 i robi to wrażenie. Licznikowo poniżej 5 s wychodzi, ale racelogic prawde dopiero nam powie :)

trochę więcej pośmigam i napiszę więcej :) Miłego dnia!

#autowizja <-mój tag o testowaniu samochodów

https://www.youtube.com/c/autowizjapl <- kanał na YT

https://www.facebook.com/autowizja/ <- profil na FB

#volvo #volvofanclub #carboners #samochody
pussyrider - Spadł śnieg, temperatura spada, a ja odebrałem auto które jest chyba stw...
  • 20
  • Odpowiedz
@pussyrider: wiesz ten napęd daje rade aż do momentu kiedy tak naprawdę zaczyna być potrzebny i wtedy ta przekładnia klęka i prosi o litość ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem którą generację zamontowali w tym mocnym fokusie :) ale wątpię żeby takie tematy poprawiali bo to gwarantuje przychody z serwisu
  • Odpowiedz
@sailor_73: no to taki haldex jest, więc daje rade jak na tego typu rozwiązanie :) dopiero dziś mocniej śnieg walnął u mnie więc zobaczymy jak się sprawuje na mocno zaśnieżonych drogach. To jest to samo rozwiązaine co w poprzedniku czyli Borg Warner dostarczył napęd.
  • Odpowiedz
@pussyrider: nie pytałem co to jest tylko która generacja tego Haldexa ? 4,5 ? :) fajnie że jest i w codziennym użytkowaniu śpi i pozwala oszczędzać paliwo tylko szkoda że to nie jest trwałe rozwiązanie
  • Odpowiedz
Co S60 ma wspólnego z Focusem?


@Kierownikdzialuzycie000: Pojęcia nie ma o czym pisze, byle coś skrytykować polaczkowym myśleniem ( ͡º ͜ʖ͡º) Póki co to Focus ma z Volvo wspólnego tyle że w Focusie RS jest silnik właśnie od Volvo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz