Wpis z mikrobloga

Mirki miał ktoś styczność z tytanowymi śrubkami z Aliexpress?

Zakupiłem takie
https://www.aliexpress.com/item/RISK-6pcs-M5x10mm-Disk-Brake-Rotor-Bolts-T25-Torx-Titanium-TI-MTB-bicylce-Bottle-Holder-Bolt/32678667513.html

czekam na przesyłke i nachodzą mnie wątpliwości czy należy sie z nimi obchodzić jak z jajkiem ?
Czy w praktyce przy dokręcaniu łatwo je uszkodzić, oczywiście klucz dynamometryczny posiadam.

#rower #mtb #aliexpress
  • 4
  • Odpowiedz
czy należy sie z nimi obchodzić jak z jajkiem ?


@bramborek: Ale to ma być dla ozdoby czy do trzymania tarczy? To jak się zachowają przy dokręcaniu jest nieistotne, nawet lepiej żeby wtedy padła niż przy hamowaniu.
  • Odpowiedz
@dran2: ma być do trzymania tarczy. W poprzednim rowerze miałem tytanowe śrubki które trzymały zacisk hamulca i nie miałem problemów ani z wielokrotnym odkręcaniem/dokręcaniem ani z trzymaniem zacisku tyle że nie były z aliexpress.

Stąd pytanie czy ktoś miał styczność z tą konkretnie firmą RISK ? żyje w nadzieji, że nazwa firmy jest przypadkowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bramborek: Widziałeś tam gdzieś w opisie klasę tych śrub?
Bo ja nie, co znaczy że ich wytrzymałość jest nieokreślona, jak widziałem raz czy dwa inne oferty takich śrub to jednak podawali klasę, może żeby poprawić ego kupującym a może takie są potrzebne, nie wiem.
Wiem za to że śruba z płaskim dociskiem gwintowana aż do łba to nie jest śruba do mocowania tarczy, powinien być stożek albo "zgrubienie" bez gwintu przy
  • Odpowiedz