Wpis z mikrobloga

@ashmedai: to nowy (kilkuletni) budynek? czemu nie ma uziomu fundamentowego? był w projekcie? gdzie był kierownik budowy?

@d___b: czy 2 czy 20 to potwierdzą pomiary, zależy od gruntu.... bez pomiarów to nie wiadomo czy jest ochrona...
@kopyrta:
Budynek ok 25 lat stawiany z materiałów z rozbiórki starego domu.
Teściowa mówi, że instalacja była ale po remoncie dachu i kominów jakoś zniknęła.
Nie mieszkała tutaj i pewnie zaiwanili robotnicy a ona nie zwróciła uwagi.. :/
Czyli mogła być ucięta przy gruncie ale trzeba by szukać. Ona nie pamięta gdzie i co było..
Muszę poczekać do wiosny i trochę pokopać a jak nie znajdę to trzeba robić od nowa.
@kopyrta:@d___b: Założyłbym się o dobre piwo, że dwa trzymetrowe pręty wystarczą. Ale faktycznie, @ashmedai jeśli masz kogoś, kto Ci może zmierzyć po wbiciu to mógłbyś poprosić "za flaszkę" bo to chwila roboty.
@XTas: Przypuszczam, że nawet jak znajdę tę starą instalację to i tak wezmę kogoś do tego pomiaru bo nie wiem jak ona była robiona.
Teść sam stawiał ten dom z tego co miał więc wisz jak to mogło wyglądać. Albo jest w fundamencie albo nie..
@XTas: Akurat robię w budowlance więc jakieś pojęcia mam ale czy będę miał czas sam to robić to nie wiem.
To raczej robota dla więcej niż jednej osoby.. No i zależy jak z urlopem itd (robię i mieszkam w de teraz).

Między Skoczowem a Ustroniem.
@ashmedai: no to jebnie w jodłe. Teraz normy dotyczące są tak skonstruowane, że przy obliczeniu ryzyka dla bloku 3-piętrowego musiałem się natrudzić, żeby zaszła konieczność montazu instalacji odgromowej. Zawsze to 4k do przodu. Wystarczy dobre uziemienie prętowe do instalacji oraz ograniczniki przepięć.