Wpis z mikrobloga

Porównanie rewanż
1)Lublin jest miastem który od zawsze odgrywał ważną rolę w Polsce
Rzeszów był jedynie miastem tranzytowym między Krakowem a Lwowem
2)W Lublinie była zawarta unia która była bardzo istotnym wydarzeniem w europie
Rzeszów był mało znaczącym miasteczkiem
3)Lublin do niedawna był jedynym miastem w Polsce gdzie były dwa uniwersytety
Rzeszów musiał bazować na Lubelskiej filli UMCS-u
4)Lublin bywał stolicą Polski
Rzeszów ani razu
5)Od dawna Lublin był bardzo znaczącym miastem gdzie od jego nazwy powstało województwo
Województwo Rzeszowskie istniało tylko przez moment
6)W Lublinie są bardzo znane wydarzenia kulturalne o prestiżu międzynarodowym np.Noc Kultury
W Rzeszowie nie ma żadnego kulturalnego wydarzenia o randze międzynarodowej
7)Lublin chcę rozwijać przyjazne relację z sąsiednimi gminami tworząc aglomerację
Rzeszów chcę tylko wchłaniać sąsiednie wsie
8)Lublin rozbudowuję przedmieścia
Większość terytorium Rzeszowa to tereny rolnicze
9)W Lublinie żyli i tworzyli ludzie którzy mieli bardzo istotny wkład w Polską kulturę (Mikołaj Rej,Jan Kochanowski)
Jedną z najbardziej znanych ludzi kojarzonych z Rzeszowem jest kiczowata gwiazdka Justyna Steczkowska
10)Lublin był miastem bardzo istotnym dla kultury żydowskiej został nazwany "Nową Jerozolimą"
Rzeszów nie był istotnym miastem dla kultury Żydowskiej
11)Lublin ma kaplicę świętej trójcy jeden z najważniejszych zabytków w europie
Rzeszów nie ma prestiżowego zabytku
12)Lublin był miastem bardzo istotnym w handlu europejskim miał prawo organizować cztery jarmarki w roku
Nie wiem czy w ogóle w Rzeszowie były jarmarki
Wynik Lublin 12 - 0 Rzeszów
Dwumecz Rzeszów 5 - Lublin 12
P.S-Czasami bez istotnie hejtuje Lublin ale najczęściej robię to tylko dla tego aby zwrócić uwagę na problemy.Dobrze wiem że Rzeszów ma duże kompleksy do Lublina i dlatego zacząłem ten "wykop mecz"
#lublin #rzeszow #porownanie #polska
  • 34
@Filoz: Ad. 6. w Rzeszowie co trzy lata organizowany jest międzynarodowy przegląd folklorystycznych zespołów polonijnych na który zjeżdżają się ludzie dosłownie z całego świata (nawet z Kanady, Australii czy Nowej Zelandii).

Ad. 10 przed II Wojną Światową Rzeszów przezywany był jako Mojrzeszów ze względu na mieszkających w nim Żydów. Do dzisiaj w mieście znajduje się synagoga.
@Filoz: I dlatego Rzeszów jest wyjątkowy, nic nie znaczące miasto, położone na bagnach, otoczone z wszystkich stron jakimiś rzekami, lub mniejszymi potokami nigdy w historii nie miało dużego znaczenia. I nagle po II wojnie światowej te zaledwie 28 tys. miasto dostało ogromną szansę i stało się stolicą województwa. Z tej szansy skorzystało na tyle dobrze, dziś liczy 187 tys. i z łatwością konkuruje z Lublinem w wielu aspektach o miano najlepszych
@Filoz: Zapomniałeś o kilku istotnych rzeczach
13) Lublin w swojej nazwie ma dwa L na jego cześć powstał herb Mistrza Polski
Rzeszów ani jednego
14) Lublin jest w nazwiskach ważnych osób
Np. Katarzyna LUBnauer Olaf LUBaszengo
jedynie gdzie jest Rzeszów to gRZEch
15) Lublin ma bliżej do Warszawy
Rzeszów nie
16) Lublin ma bliżej nad Morze
Rzeszów nie
17) Lublin ma swojego przedstawiciela na zachodzie Polski jakim jest LUBiN
Rzeszów nie
@Filoz: Nigdy nie widziałem, żeby Lublin porównywał się do Białegostoku. Za to takich porównań z Rzeszowem widziałem mnóstwo. Jaki jest jest, więc porównywać się do miasta które jest "gorsze"?
Są dwa powody albo Rzeszów nie jest wcale taki zły, albo Lublin ma jakieś kompleksy i w ten sposób próbuje się dowartościować
.
@aaadam91: Pomyśl obiektywnie usiądź zrób sobie herbatkę i pomyśl czemu Lublin ma się bać karła na szczudłach gdzie większość to tereny rolnicze i nadal ogniem i mieczem wsie przyłącza.Dobrobyt miasta się patrzy ile ludzi mieszka Biały już nie wiele dzieli od Lublina a Rzeszów ma mniej ludności niż Kielce.Kielce Radom to jest liga Rzeszowa
@aaadam91:

Są dwa powody albo Rzeszów nie jest wcale taki zły, albo Lublin ma jakieś kompleksy i w ten sposób próbuje się dowartościować


Nie mamy kompleksów, bo zdecydowanie wolimy mieszkać w Lublinie. Czasem ktoś tam się pieni i porównuje, ale dla większości (znacznej) to po prostu bez sensu.
@Vincenzo: Ja nie pisałem o uczelni tylko o Uniwersytecie. PRz stała się nim np. dopiero w 2016. Ale Faktycznie powstał pierwszy Uniwersytet w Rzeszowie nie dziesięć lat temu tylko 16.
@Filoz: Ja wiem do jakiej ligi należy Rzeszów dlatego nie rozumiem tych porównań, bo równie dobrze Lublin może się porównywać do Kraśnika czy Lubartowa i też będzie mógł się chwalić jak to jest wspaniały.

Rzeszów natomiast ma wiele wad, problemów i własnych bolączek, ale się rozwija i dla mnie osobodobie każde takie rankingi w których porównuje się Lublin do Rzeszowa pokazuję, że jednak dla Lublina, Rzeszów nie jest obojętny, że Lublin
@aaadam91: Ale przecież politechnika już od 1963 roku jest szkołą wyższą. Co z tego, że od 2016 roku jest nazywana uniwersytetem. Politechniki to uniwersytety techniczne przecież.