Wpis z mikrobloga

Najbliżej miałem komisariat policji więc podjechałem z córką żeby spróbować zgłosić groźby karalne i nękanie mnie przez upierdliwego sąsiada, który "załazi mi już za skórę".
W ciągu 5 minut na komendzie uświadomiłem sobie dlaczego ludzie nie szanują polskiej policji. Najpierw pan posterunkowy zażądał mojego dowodu osobistego żeby sprawdzić mnie (!) w bazie danych osób poszukiwanych i usiłował mnie namówić na pobranie odcisków palców. Chwilę później kiedy pokazywałem w telefonie co zaszło tłumacząc przebieg zdarzenia łaskawy pan policjant stwierdził, że on nie wie czy to na pewno jest mój telefon i zamierza sprawdzić czy nie jest kradziony albo...

Pomocy nie uzyskałem żadnej, poczułem się za to jak potencjalny przestępca z dzieckiem na rękach bo akurat nie miałem z kim zostawić córki i być może dlatego też sytuacja nie rozwinęła się dalej - ile jednak musiałem się nagadać, żeby łaskawca oddał mi telefon i dowód osobisty bo przecież on "nie zakończył jeszcze swoich czynności". Wychodząc z komisariatu czułem się zażenowany całą sytuacją ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#policja #polska #warszawa #oswiadczenie
  • 87
  • Odpowiedz
@zeek: Tak to teraz działa, że płaci kierowca. Ja nie ruszam dopóki wszyscy nie zapną pasów - bo skutki tego mogą być tragicznie właśnie dla mnie.
@Typowy_Furman: Kiedyś były wpisane do dowodu osobistego, teraz to nie bardzo wiem nawet jak to uzasadnić, że to moje - miałbym wozić ze sobą odpis aktu urodzenia?
  • Odpowiedz
@xSQr: standard, kiedyś dostałem z kumplem lekki oklep od osiedlowych patusów i mimo, że przyniosłem nazwiska i adresy to policjant kazał mi nie zawracać dupy pierdołami.
  • Odpowiedz
@Defecator: Ja jak kiedyś dostałem oklep od 5 kolesi bez powodu 100 metrów od komendy to mi komendant sam powiedział że jakby mnie dźgneli nożem albo zabili to sprawę mogą założyć ale tak o pobicie jak nie wiadomo kto to ciężko coś zrobić. (do czasu jak pojechał patrol później - czyli jakieś 40 minut to ich już dawno nie było). Jak pytałem o kamerę która tam jest to mi powiedział że
  • Odpowiedz
@SC10n: z jednej strony ma to sens, bo policja nie powinna zajmować się głupotami w stylu "sąsiad szturchnął sąsiada", ale z drugiej to właśnie drobne patusiarskie oklepy są najbardziej upierdliwe dla zwykłego obywatela i powinny być duszone w zarodku.
  • Odpowiedz
@Papasanbaba @xSQr : Nie tnij kół bo pod to jest paragraf ale jakbyś spuścił powietrze to pod to już nie ma ;) Rada od znajomego funkcjonariusza na naszych osiedlowych piratów parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz