Wpis z mikrobloga

Święta, święta i po świętach, a do nas do mieszkania przyszli niespodziewani goście. Mianowcie obca cywilizacja w uszczelce od zamrażarki. Jako, że młodzi hehe jesteśmy to mózg ma czasem error no i wyłączyliśmy prąd w mieszkaniu i pojechaliśmy do rodzinnych miast. Niestety dopiero po fakcie ogarnęliśmy, że jak wyłączymy prąd to lodówka też przestanie działać. Zgniło mięso, mrożonki, etc. to wszystko zalane sosem z rozpuszczonego lodu. Odkryliśmy także zielone, dziwne coś w uszczelce. Wszystko to wali niemiłosiernie. Proszę więc o pomoc mireczków, którzy mogliby doradzić- co robić? Próbowaliśmy wódki, domestosa, specyfików typu cif, chloru, puszczaliśmy koncert Maryla Rodowicz vs Zenek Martyniuk i nawet tego się zielone stwory nie przestraszyły. Jak zniwelować ten okropny smród i czym potraktować uszczelkę? Pic rel. #pomocy #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #pytanie
l.....n - Święta, święta i po świętach, a do nas do mieszkania przyszli niespodziewan...

źródło: comment_taP6DxgsxlMUAtLko1vNIb5KdmqOhFpn.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@lilijan: przerabiałem kiedyś ten temat (tygodniowy wyjazd podczas upalnego sierpnia - po powrocie w zamrażalce bajorko z rozmrożonego mięsa, w górnych częściach również zdrowa pożoga).
Masz listę tego, co nie pomogło:
- mycie octem
- mycie octem raz jeszcze
- mycie płynem do zmywania
- mycie octem kolejny raz
- mycie cytryną (xD)
- wypakowanie lodówki sodą oczyszczoną, kawą, herbatą
- wietrzenie (w zasadzie pomogło, ale w niewielkim stopniu)
- mycie
  • Odpowiedz
@lilijan: Zalej ACE albo Tytan i pozostaw na noc. Mam nadzieję, że nie rozpuści uszczelki. (ACE to nie Domestos, doczytałem dokładnie co próbowaliście). Mi pomógł na grzyba w łazience bez dotykania!
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 8
@wykopowy_brukselek
@ZielonyProgramista21
@slecrumi
@fizzly
@dGustator
@Kempes
@dGustator
@Vladimir_Kotkov
@furnino
@kicajka
@Admiral16
@J23GC1
@MKu8ar
@Zeugma
@que_e
@interface
@calka
@Pan_Minus
@rzeznia22
@Wafellini sytuacja stabilna, pomógł przeciąg, dodatkowa ilość domestosu, ocet z wodą, półki teraz mają gorącą kąpiel. A zbawcą okazał się Pilmas-zabojca pleśni :) raz spryskane i po 10 minutach wymyte szczoteczką, jest naprawdę dobrze. Kupiliśmy jeszcze pochłaniacze, a jutro mam zamiar spróbować z tą kawą i pomarańczami. Prawie nie czuć już zapachu. Dzięki
  • Odpowiedz
@lilijan: zrobiłem to samo w wakacje, z tym że po prostu zostawiłem zamrażarkę zamkniętą z roztopioną wodą w środku. Ja uszczelki do dzisiaj nie dałem rady domyć. Musicie się pogodzić z tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@lilijan spróbuj namoczyć ręczniki papierowe albo szmatki w wybielaczu rozcienczonym z wodą i wcisnąć w uszczelkę na kilka godzin, najlepiej na noc.
  • Odpowiedz
@lilijan: #!$%@? sprawa. Musisz #!$%@?ć wszystko, porządnie umyć kilka razy lodówkę wodą z octem. Wstawić do niej kilka pojemniczków z octem (otwartych) i zostawić drzwi otwarte zarówno u zamrażarki jak i od lodówki. Na wstępie moga być zamknięty, żeby ocet to przeżarł a później możesz otworzyć. Na pewno się uda, ale zajmie to co najmniej parę dni takiego wietrzenia.
  • Odpowiedz
@lilijan: O #!$%@?, czym prędzej pogoń tą zieleninę metodą dowolną, zasyp wszystko sodą oczyszczoną, potem usuń sodę i przetrzyj octem. Taka mieszanka zabije smród dwutygodniowego trupa, to i z mrożonkami da radę. Tylko zostaw to na noc i pod żadnym pozorem nie otwieraj, bo wyjdą xD
  • Odpowiedz