Wpis z mikrobloga

nie da się zbudować socjalizmu z poszanowaniem praw i wolności obywatelskich (i ludzkich)


@MaIutkiCzlowiek: To kwestia definicji socjalizmu. Przykład państw skandydawskich dowodzi, że pewne elementy doskonale daja sie pogodzić z gospodarką kapitalistyczną i wysokim poziomem poszanowania praw i wolności obywatelskich (i ludzkich - ale nie widzę dychotomii między "obywatelskimi" a "ludzkimi").
@AdekJadek: Wyjaśnij, własnymi słowami, czemu: ograniczenie prawa do dyspozycji własnością (ustawa o obrocie ziemią), zwiększona inwigilacja bez kontroli sądu, dopuszczenie w sądzie dowodów pochodzacych z nielegalnych źródeł, próby ograniczenia wolności zgromadzeń, brak kontroli pracy parlamentu przez media, brak efektywnej kontroli konstytucyjnej prawodawstwa, demolowanie istniejącego systemu oświaty z wywalaniem treści programowych takich jak klimatologia, takie drobiazgi jak przymusowe ekshumacje, mają cokolwiek wspólnego z rozumem i godnością człowieka.
@ILOVEPOLAND: pracuje po 220 godzin więc mi nie #!$%@? o pracy bo tym więcej pracuje to tym bardziej mnie jebią na kase od wrzesnia zapląciłem juz 4 tys wiecej za to ze pracuje i jescze w tym roku będe miał pewnie 1tys zwrotu. Za rok wychodzi że zamiast zwrotu to jeszcze będe miał oddać ja!