Wpis z mikrobloga

Mam router Alcatel One touch y858v (tak, wiem że to gówno, ale potrzebowałem czegoś taniego). Mam też laptopa z Ubuntu na pokładzie. laptop to Lenovo G560 z kartą Wifi Broadcom BCM4313. Parę tygodni temu w Firefox zaczął migać mi obraz na youtube. Postanowiłem zaktualizować sterowniki Nvidia i padł mi XORG. Więc myślę sobie, że zaktualizuję sobie Mint do najnowszej wersji. Okazało się, że po uruchomieniu live wersji Minta, nie wykrywa mi sieci wifi z routerka. Próbowałem starsze i nowsze wersje Minta i nic. W przypadku ubuntu Wifi działa przez około 30 minut, a następnie sieć Wifi znika. pomaga wyłącznie restart routera. Po przełączeniu na Windows też system nie wykrywa sieci. Pomaga wyłącznie restart routera. Lub podłączenie go kablem USB. Poprzednio przez miesiąc było wszystko w porządku.
Poprzednio miałem podobną sytację, gdy próbowałem połączyć się routerem TP-LINK na OpenWRT do Alcatela, zrywało połączenie po jakimś czasie i musiałem restartować router Alcatela.
Jadąc pociągiem łączyłem się z routerem używając tabletu i roboczego laptopa (Dell E6430) i nie zrywało mi połączenia przez ~3h. Tablet i komórka wykrywają sieć wifi nawet gdy mój laptop jej nie wykrywa.
Jak myślicie, problem leży po stronie Routera LTE Alcatel czy raczej po stronie laptopa? Jeśli po stronie laptopa, to winna jest karta sieciowa czy też OS?

#ubuntu #sieci #siecikomputerowe #alcatel #lenovo #broadcom
  • 5
@brokenik: Wiem, ze jesteś specem od sieci komputerowych, ale może też będziesz wiedział czy każdą kartę mogę użyć w swoim laptopie?
Tzn. znalazłem atherosa na alledrogo AR2B225 i ponoć jest kompatybilna wyłącznie z laptopami DELL. Mam jeszcze starego netbooka lenovo, w którym nie działa mi wifi, a przy podłączeniu karty wifi od laptopa HP, komputer nie chce się uruchomić.
Znalazłem listę elementów laptopa. Jest tam kilka kart wifi, które na pewno
@mariecziek: Masz rację. Jak masz laptop Lenovo to może być problem z podmianą karty. #!$%@? blokują innych producentów kart więc ciężko jest podmienić. U siebie w E330 miałem dokładnie taki sam problem - ale okazało się, że blokada działa tylko na slot miniPCI-E dla karty WiFi a drugi wolny slot można obsadzić dowolną kartą. Nie zmienia to faktu, że w starych X31 pakowało się dowolne karty jakie się chciało. Karta musi