Wpis z mikrobloga

@pazdzioch564: a jak instalowałeś? Ja instalowałem na czysto i nie było kłopotów z dotykiem. Te tablety mają przygotowane specjalne instalki ze wszystkimi starownikami, jak instalowałeś jakaś własną wersję to może być właśnie kłopot.
Pliku nie mogę ci dać, bo ostatecznie zrezygnowałem z Windy, teraz ma tylko Andka na dużej partycji.
@grabtom_: O, to mam dwa pytania w takim razie, bo też coś takiego chciałem osiągnąć..
1. Gdzie są te instalki do windy?
2. W jaki sposób pozbyłeś się windowsa i zainstalowałeś samego androida?
@SSDH: Wywalałem Androida bo jest mi zbyteczny, a przy dualboot jest zostaje 1.5 GB wolnego miejsca na partycji z Windowsem, i nie da się go nawet zaktualizować przez to. Po wyczysczeniu wszystkiego zostaje około 15 GB wolnego miejsca po instalacji Windowsa. Tu robiłem to normalnie jak na PC :)
@grabtom_: Normalna, czysta instalacja z Media Creation Tool :) No niby dotyk działa ale nie mogę skalibrować dobrze, bo tak jakby kilka milimetrów z dołu ekranu nie łapie. Przed formatem było git. Myślę że coś może być źle w tym pliku konfiguracyjnym.
@pazdzioch564: Przejrzyj ten wątek. Są tam linki do sterowników, ale nie wiem czy działają. Tam na końcu ostatnio też ktoś dawał link do instalki Win10 na E3E8, jak to zainstalujesz to na bank dotyk działa jak trzeba, wiem bo instalowałem.
@chyba_ty: Instalki windy - patrz komentarz wyżej, jest tam też link do instalki Androida.
Jak nie chcesz windy to, bierzesz instalkę Androida od tego tableta i podmnienasz tam plik gpt.bin, a potem #!$%@? narzędziem do od Intela. Plik mogę potem podesłać, bo teraz z komórki piszę, to nie mam pod ręką.
@chyba_ty: no w końcu się przysiadłem do kompa. Jeśli masz tablet o oznaczeniu E3E8, to Android od Teclasta znajdziesz tutaj: https://yadi.sk/d/aQB8RBMPxojru
W tej paczce podmieniasz plik gpt.bin na taki: http://www71.zippyshare.com/v/W2JfIoue/file.html

Przy aktualizacji za pomocą narzędzia Intel Platform Flash Tool wybierasz opcję Configuration: blank.
Po flashowaniu będziesz miał Androida na dużej partycji.
Proces można odwrócić #!$%@?ąc ponownie z oryginalnym plikiem gpt.bin, a na koniec wgrywając Windowsa.