Wpis z mikrobloga

@Jurigag: @meohaw: to jeszcze tak sie zapytam - jest szansa na staż dla osoby niestudiującej informatyki? Czy raczej muszę po prostu samemu się uczyć i od razu starać się o juniora? Bo z chęcią bym poszedł na taki staż, ale niezbyt mam jak udowodnić, że się nadaje, a projektów jeszcze swoich nie mam, więc raczej na krzywy ryj mnie nie wezmą.
@Jurigag: no właśnie się pytam czy one zwykle nie są skierowane tylko do studentów i bez tego raczej droga zamknięta? Bo wydaje mi się, że byłoby to bardzo dobrym krokiem w drodze do juniora taki staż i z chęcią bym na coś takiego poszedł nawet za darmo, ale barierą może być mój brak studiów.
@gruchacz: ja nie studiuję informatyki i szukam stażu w tej dziedzinie. Brałem już udział w jednej rekrutacji, ale tam mieli trochę zbyt wyśrubowane wymagania i się nie udało. Ale nadal nikogo nie mają z tego co widziałem, więc będę próbował do nich znowu gdy się poduczę. Na juniora chyba jestem niestety trochę za słaby wciąż, ale jeżeli w styczniu nic nie znajdę to pewnie uda mi się podszlifować umiejętności i wtedy
@gruchacz: Przyjacielu życzę Ci powodzenia, ale wysłuchaj mojej historii.
Pracuje 7 lat w innej branży [FMCG]. W pewnym momencie życia postanowiłem się przebranżowić. W wielkim skrócie ->Wróciłem do nauki, pogramowanie,testy,wszytko to czym się zajmowałem przed aktualną pracą->, na tyle skutecznie, że zdałem-> ISTQB. Z takimi dokumentami przyaatakowałem 3 firmy w moim mieście, właśnie na stanowisko praktykanta-stażysty. Niestety mój wiek [33] oraz brak statusu studenta, skreślał moje szanse. Przechodziłem rozmowy po polsku
@meohaw na razie nie mam żadnego projektu, ale teraz uczę się teorii + codewars w Javie, i za jakieś 2 tygodnie już zaczynam robić jakieś swoje rzeczy, żeby a) było co pokazać b) przy takim rozwiązywaniu problemów jednak na pewno szybciej się będę kształcil, ale postanowiłem że jednak bez wstępu teoretycznego wolę poczekać te kilka tyg. No nic, myśle że postaram się uderzyć w jakiś staż za 2-3 miesiące a jak to
@Marasson: @Witeg: @gruchacz: Studia nie są wymagane, wiek nie jest barierą - no chyba, że w zespole jest 5 osób po 22 lata, a przychodzi osoba 30+ to nawet nie chodzi o brak umiejętności, a o problem z komunikacją w zespole, pierwsza praca to zawsze problem, jak masz jakiś projekt do pokazania to na juniora/staż na pewno gdzieś się w końcu załapiesz, jak nie masz to #!$%@? : )
@Witeg: Spróbuj powysyłać maile ze swoim CV i z opisem tego, że szukasz stażu w danej firmie. Może nie mają jeszcze otwartych stanowisk, ale CV nie powinno przepaść (trzeba mieć nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Tylko nie oczekuj, ze się odezwą od razu. Większość firm szuka stażystów w okresie wakacyjnym i wtedy jest tego natłok. Nie mówię, że teraz nie, ale jest na pewno trudniej. Mimo wszystko