Wpis z mikrobloga

Przedstawienie, i wyjaśnienie najpopularniejszych mitów o homoseksualizmie.

Na Mirko jest wielu homofobów, dlatego w tym wpisie postaram się zmierzyć z kilkoma głównymi zarzutami wobec homoseksualizmu, a nóż może ktoś zamiast słuchać bredni Kościoła, zmieni swoje zdanie na zgodniejsze z prawdą.

1.Homoseksualizm jest zaburzeniem.

Jeden z głównych a zarazem dosyć płytki argument, umotywowany głównie faktem iż homoseksualizm był klasyfikowany jako zaburzenie preferencji seksualnych. Aby to wyjaśnić trzeba dodać dlaczego został tam w ogóle wpisany:


Dla tych których to nie przekonuje, przedstawiam jeszcze wyjaśnienie APA(American Psychological Association):

Is homosexuality a mental disorder?

No, lesbian, gay, and bisexual orientations are not disorders. Research has found no inherent association between any of these sexual orientations and psychopathology. Both heterosexual behavior and homosexual behavior are normal aspects of human sexuality. Both have been documented in many different cultures and historical eras. Despite the persistence of stereotypes that portray lesbian, gay, and bisexual people as disturbed, several decades of research and clinical experience have led all mainstream medical and mental health organizations in this country to conclude that these orientations represent normal forms of human experience. Lesbian, gay, and bisexual relationships are normal forms of human bonding. Therefore, these mainstream organizations long ago abandoned classifications of homosexuality as a mental disorder.


2. Homoseksualizm jest nienaturalny.

Najpierw zdefiniujmy pojęcie 'nienaturalny':

a) Niewystępujący w naturze - no nie do końca, w przyrodzie homoseksualizm występuje naturalnie. Powołując się na prace biologa Bruce'a Bagemihla(z 1999r), aż u 500 gatunków zaobserwowano zachowania homoseksualne(Uniwersytet Oslo podaje liczbę ok. 1500 gatunków(stan na 2006)):

As of 1999, about 500 species, ranging from primates to gut worms, have been documented engaging in same-sex behaviors.


Z takich popularnych zwierząt to np. aż 10% owiec jest homoseksualna, a 18-22% przejawia zachowania biseksualne:

Ovis aries has attracted much attention due to the fact that around 8–10% of rams have an exclusive homosexual orientation. Furthermore, around 18–22% of rams are bisexual.


Uwzględniając powyższe dowody możemy odrzucić argument jakoby homoseksualizm był nienaturalny ze względu na brak występowania wśród innych gatunków.

b) W drugim znaczeniu 'nienaturalny' może być interpretowany jako niewystępujący powszechnie w społeczeństwie. - Tutaj będzie krócej. Skoro jako nienaturalność interpretujemy brak powszechności wśród większości, również za wynaturzenie możemy uznać leworęczność(ok 10% populacji), czy rudy kolor włosów(1-2%)., w związku z tym taka interpretacja jest totalnie głupia, i powinna zostać odrzucona.

Podsumowując tę część: homoseksualizm jest naturalny.

3. "Leczenie" homoseksualizmu.

Myślę, że w tej części wpisu odpowiednim działaniem będzie wstawienie części wywiadu z dr. Czernikiewiczem(jednym z popularniejszych polskich seksuologów):

Nie znam przypadku na świecie, aby udało się zmienić u kogoś orientację seksualną. Ci, którzy twierdzą, że potrafią to zrobić są hochsztaplerami. W Internecie można znaleźć ośrodki, które oferują leczenie homoseksualizmu, najczęściej katolickie. To zwykłe oszustwo. Gdyby Kościół potrafił leczyć homoseksualizm, na pewno udałby mu się ograniczyć liczbę skandali związanych z zachowaniami homoseksualnymi księży. Kilkanaście lat temu grupa amerykańskich psychoanalityków opublikowała wyniki przeprowadzonej terapii, w wyniku której udało się im zmienić homoseksualistów w heteroseksualistów. Po kilku latach inni badacze sprawdzili, co dzieje się z „wyleczonymi” pacjentami. Okazało się, że kilku z nich popełniło samobójstwo, część leczy się z psychoz, pozostali wrócili do zgodnej z ich naturą orientacji. Dowodzi to tego, że takie terapie nie leczą, a prowadzą często do dezintegracji osobowości.


Skoro już o tym mowa to pragnę wspomnieć o postaci Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który po wojnie został poddany terapii hormonalnej, w skutek czego wystąpił u niego stan depresyjny, który przyczynił się do popełnienia samobójstwa.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas pisania tego wpisu przyświecała mi zasada - najmniej tekstu, najwięcej treści w związku z tym część tematów poruszyłem tylko pobieżnie, dlatego poniżej przedstawiam kilka linków które będą stanowić dodatkowe informacje dla osób które są zainteresowane, lub mają wątpliwości:

Dla zainteresowanych dlaczego homoseksualizm "przetrwał"(co może się wydawać sprzeczne z tzw. chłopskim rozumem), - Q&A z prof. Richardem Dawkinsem(są polskie napisy):
Link: https://www.youtube.com/watch?v=WktL0BH2zcU

O ewolucji homoseksualizmu:
http://www.totylkoteoria.pl/2016/02/przyczyny-homoseksualizmu.html

Odpowiedzi APA na często zadawane pytanie:
http://www.apa.org/helpcenter/sexual-orientation.aspx

X.....r - Przedstawienie, i wyjaśnienie najpopularniejszych mitów o homoseksualizmie....

źródło: comment_RDo2wQ8JeXJkYF0vttm2QZCjdkcDSB7x.jpg

Pobierz
  • 283
  • Odpowiedz
Należy tez wspomnieć, że homoseksualizm członka rodziny zazwyczaj jest wyniszczający psychicznie dla reszty rodziny


@Hrabia_Kaczula: hahahahaha xDDDD Nie no, argument stulecia XD
A czarnych powinno sie #!$%@?ć z kraju, bo jak jakiegoś widzę to mnie dopada zgaga czyli są zagrożeniem dla mojego zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

protip: wyniszczania psychicznego można uniknąć otwierając oczy i akceptując świat jakim jest. Tak, mnie też przeraża jak wiele osób
  • Odpowiedz
@malomaligno: nie miałem zamiaru. Przeprowadziłem setki takich rozmów. I kij NIGDY nic to nie dało. Homo = obesrany drążek, syf, malaria i dewiacja. O i łażą z piórami w dupie, każdy jeden!
Po co mam sie wysilać jak trafiam na beton?

Jedyne co pomaga na homofobie to odkrycie geja w swoim otoczeniu. Nagle sie wywraca światopogląd, bo to nie ćpun z hiv a zwykły człowiek i nawet drań piór w
  • Odpowiedz
hahahahaha xDDDD Nie no, argument stulecia XD

A czarnych powinno sie #!$%@?ć z kraju, bo jak jakiegoś widzę to mnie dopada zgaga czyli są zagrożeniem dla mojego zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

protip: wyniszczania psychicznego można uniknąć otwierając oczy i akceptując świat jakim jest. Tak, mnie też przeraża jak wiele osób ma z tym problem i jak rozpaczliwie broni swojej walącej się twierdzy poglądów...


@Naxster: Głupawymi
  • Odpowiedz
@Hrabia_Kaczula:
a) "Głupawymi komentarzami w których uwidocznia się zacietrzewienie" - mówisz o swoim nie? Czy ten tekst o biednych homofobach mających problemy psychiczne, bo syn jest gejem to był taki żart? Wybacz, nie załapałem.
b) Wiesz, posiadanie własnego zdania jest właśnie problemem. Czemu ja miałbym kogoś przekonywać to zachowywania sie jak cywilizowany człowiek? Skąd w niektórych podejście, że mają być usilnie przekonywani kiedy samemu będą sobie siedzieć za murami betonowych poglądów i obrzucać kałem grupy których nie lubią? Kij kogokolwiek obchodzi "twoje zdanie" na temat faktów, naukowych badań. Twoje "zdanie" nie jest podstawą do uciskania innych.
Za dużo ludzi ma "własne zdanie" o globalnym ociepleniu, gejach, antykoncepcji i wielu innych faktach/życiu innych ludzi. Za mało ogarnia, ze to "własne zdanie" ma takie znaczenie, jak czyjeś zdanie, że 2+2=5.
  • Odpowiedz
@malomaligno: właśnie sie nie wysilam, ograniczam się obecnie do sarkazmu i posiadania beki. Dawno temu przestałem sie starać.
A obchodzi mnie jak społeczeństwo traktuje pewne tematy bo jestem jego częścią.
  • Odpowiedz
@Naxster: Jeszcze jedno spostrzeżenie homofobia nie istnieje, jest to termin wymyślony przez lobby homoseksualne. Tak na marginesie rzetelność tych naukowych badan którymi homo lobby się posiłkuje jest wysoce problematyczna.
  • Odpowiedz
homofobia nie istnieje


@Hrabia_Kaczula: oh istnieje istnieje. Głównie po to by obie strony mogły poczuć jak fajnie jest być katalogowanym do chorych psychicznie przez dyletantów, używających błędnej nauki :) Niemniej istnieje jako określenie pewnych poglądów. Tak jak "neuropa nie istnieje".
  • Odpowiedz
@Hrabia_Kaczula: najwidoczniej guzik zrozumiałeś z mojego posta XD
"przez dyletantów, używających błędnej nauki" - tak ten termin tylko udaje naukowy i robi to źle.
Co nie zmienia faktu, że homofobia istnieje, widać ja bardzo często w postaci "buk zrobił nas tak, ze beniz into cipuszka a nie dewianty sie w dupe rżno". Pewnie mógłby powstać lepszy termin ale po co? Spełnia swoja rolę.
  • Odpowiedz
  • 49
@Xalimer: jednym z podstawowych zadań organizmów żywych nie jest potrzeba przedłużenia gatunku?


@xalimer Każdy bezdziety to zbok i zwyrol! Każdy facet po wazektomii to wynaturzenie! Kobiety na tabletkach powinno się wpisać na listę chorób przecież nie mogą zajść w ciążę skoro im nie działają jajniki! CHORE!
Zrobiles już brajanka i dzesike?? I co dalej już nie robisz???? To jest chore i nienaturalne przecież jesteś płodny!! Rob guwniaki to jedyna
  • Odpowiedz
@Xalimer dzięki za wpis obserwuję tag #katolicyzm i nie zmieniam zdania. Homoseksualizm jest zły ale nie należy potępiać osób ze skłonnościami homo. Należy potępić czyny homoseksualne.

Rz 1 25-28

25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z
  • Odpowiedz
1.Homoseksualizm jest zaburzeniem.

Jeden z głównych a zarazem dosyć płytki argument,


@Xalimer: Argument, ale w czym?
Z jakiego powodu brak pociągu do przedstawicieli przeciwnej płci nie ma być zaburzeniem?
  • Odpowiedz
@Naxster: Homofobia, najbardziej beznadziejne słowo jakie znam. Określa osoby które nienawidzą, bądz żywią niechęć, lub po prostu nie lubią homoseksualistów. Przy czym etymologia słowa fobia jest bardzo dobrze znana, i nie ma nic wspólnego z homo"fobią".
  • Odpowiedz
@kinlej: Bo ty tak mówisz, kolego z bordowym nickiem? Pochwalisz się jakimiś szczegółowymi badaniami albo pracą naukową na poparcie swoich słów? Czy może lepiej oprzyjmy się na pracach naukowców, których z jakiegoś powodu nazywacie homo lobbystami? Tak ciężko zrozumieć, że są ludzie, dla których dociekanie prawdy jest ważniejsze niż ideologia i osobiste przekonania choćby były im nie w smak?

A homofobia istnieje i jest niepokojącym zjawiskiem, choćby w tym temacie
  • Odpowiedz