Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Coś sobie namotałem w #solidworks i nie potrafię tego rozpracować. Tworzyłem nowy element robiąc szkic w kontekście złożenia. Później dalej rozwijałem cały projekt, ale w którymś momencie zmieniłem nazwę pliku ze złożeniem. Teraz edytując jeden z elementów mam przy szkicu taką dziwną ikonkę, jak na załączonym obrazku.

Z tego, co się zdążyłem zorientować, to jest to właśnie jakiś problem z odwołaniem do złożenia, w kontekście którego powstawał szkic. Da się jakoś prosto oderwać na stałe ten element od złożenia? Tak, jak by był zrobiony po prostu od noa - bez żadnych powiązań ze złożeniem?
Pobierz LukaszW - Mirki pomóżcie. Coś sobie namotałem w #solidworks i nie potrafię tego rozpr...
źródło: comment_PTqNw8xF3jYoZiuW6ShBZh7lYTn2BB8i.jpg
  • 3
@LukaszW Następnym razem zwróć uwagę na to co jest za nazwą szkicu czyli "->?" Strzałka oznacza, że coś w szkicu jest połączone z innym model czyli kontekst, ? oznacza, że kontekst został zgubiony. Może usunąć wszystkie relacje lub zrobić to szybciej klikając PPM na szkic, wyświetl odniesienia zewnętrzne i wybrać przerwij odniesienia.