Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Robię to anonimowo bo niechce gównoburzy, ale muszę napisać o pewnej hipokryzji wśród wielu wykopowiczów jakich poznałem. Jest kilka osób których poznałem na #slaskiewykopparty i są to krótko mówiąc ludzie o dwóch twarzach. Nie będę się rozpisywał długo na ten temat, bo niechcę nikogo stygamtyzować bo być może wielu mirków ze #slask domyśli się o kogo chodzi, a to nie jest potrzebne w tej chwili by kogoś publicznie osądzać, ja chcę tylko pokazać jakimi zakłamanymi i niezgodnymi ze sobą ludźmi jest wielu wykopowiczów. Przykład: Jest sobie Mirek, na wykopie bordo, głosuje na Korwina, nienawidzi socjalizmu, krzyczy że hurr durr biurokracja, hurr durr pasożyty górnicy trzeba natychmiast pozamykać kopalnie(...) ale co się okazało? Jego ojciec emerytowany górnik,a matka pracuje w urzędzie skarbowym. "Dziecko socjalizmu" poruszające takie tematy rozumiecie? Ten sam Mirek piszący komentarze o emigrantach, że wyjechała patologia bez perspektyw(...),a sam ma siostrę która od 10 lat #!$%@? fizycznie w Reichu, bo pewnie w Polsce nawet nie potrafiła znaleźć pracy. Zastanawiam się tylko skąd się tacy ludzie biorą? Czy po jakimś czasie na wykopie dochodzi do rozdwojenia jaźni?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Robię to anonimowo bo niechce gówno...

źródło: comment_tJxOky9ux0O2maxwgEvXFvJ1XwIQag0z.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się że kariera rodziny nie musi sie pokrywać z naszymi poglądami, znam też przypadki gdzie ludzie korzystają z pewnych atrybutów systemu niekoniecznie się z nimi zgadzając, dajmy na to obecne 500+ biorą go nie tylko zwolennicy PiS'u
Jest sobie Mirek, na wykopie bordo, głosuje na Korwina, nienawidzi socjalizmu, krzyczy że hurr durr biurokracja, hurr durr pasożyty górnicy trzeba natychmiast pozamykać kopalnie(...) ale co się okazało? Jego ojciec emerytowany górnik,a matka pracuje w urzędzie skarbowym


@AnonimoweMirkoWyznania: No i? To chyba najlepiej pokazuje, że dobrze wie czym jest socjalizm i świadomie jest przeciwko niemu. Rodziców się nie wybiera.
@AnonimoweMirkoWyznania hm... nie wiem czy Cię zmartwię, ale w życiu tak jest . w zakładach pracy szczególnie . nosimy maski i mamy kilka warstw. taki ten świat , takim go tworzymy . po ponad dekadzie w pracy nadal nie znam ludzi na tyle dogłębnie żeby mieć pełny pogląd i moc ich ocenić .
@AnonimoweMirkoWyznania: Opisujesz znacznie szerszy fenomen społeczny, który jest zauważalny u pewnej, całkiem sporej części ludzi, zwłaszcza urodzonych już w latach 90, przy czym nie zawsze jest to aż tak skrajne jak w przedstawionym przypadku. Nie mniej zjawisko jest tak nietypowe, że socjologowie czy tam inni badacze społeczeństwa, zwłaszcza z zagranicy, patrzący na to z zupełnie innej perspektywy mogliby być naprawdę zaskoczeni.
Jego ojciec emerytowany górnik,a matka pracuje w urzędzie skarbowym.


@AnonimoweMirkoWyznania: Uff, to nie ja.

Nie tylko wśród Mirków są dwulicowi ludzie. To jest po prostu jakiś tam przekrój społeczeństwa. Jak trochę dorośniesz i zmądrzejesz, to zauważysz, że większości ludzi nie można ufać a z wieloma można wyłącznie napić się piwa i rozmawiać o pierdołach, żeby kiedyś pewne nadmiarowe informacje nie zostały użyte przeciw Tobie. ( ͡° ͜ʖ ͡°