Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe, że baza inawery VPG Plus niszczy mi grzałki? :| Używam tritona mini, do którego wchodzą grzałki podobne do nautilusa. Nie było żadnych problemów aż zacząłem używać bazy inawery. Pół dnia i po grzałce. I nie jest tak, że smaku nie czuję, bo jedną grzałkę rozwaliłem i była spalona. #epapierosy
  • 7
@caprica7: raczej aromaty. chyba ze czysta baze lejesz. w takim wypadku pytanie czy nie zmienily Ci sie proporcje vg/pg - moze baza jest zbyt gesta, transport nie wyrabia i stad skrocone zycie grzalki.
@vgf_: Wcześniej leciałem na optimum - 59/39 i było cacy, teraz jest 43/49 więc chyba nie o gęstość chodzi :S Aromat ten sam. Jedyne co, to w inawerze jest 5% wody i się zastanawiam czy zwyczajnie te grzałki sobie z nią nie radzą.
@caprica7: miales 60/40 pg/vg, teraz masz 50/50 pg/vg. baza jest gestsza, do tego jest troche chlodniej i transport moze nie wyrabiac/nie radzic sobie tak dobrze. moze zejdz z moca nizej troche? woda raczej nie powinna miec wplywu na dlugosc zycia grzalki, najwyzej moze odrobina bardziej 'drapac' w gardlo - paruje w nizszej temperaturze, wiec moze bardziej draznic blony.
@vgf_: Mój błąd, przepisałem tak jak jest na bazie optimum w składzie a tam jest podana w tabelce najpierw gliceryna, więc optimum to 39/59 :) Jak zjeżdżam mocą to w dół to nie ma spalonego smaku, ale nie ma też żadnej chmurki :D Ogólnie się zastanawiam czy nie trafiłem na jakąś skopaną partię grzałek, bo wcześniejsze śmigały bez problemów, a lałem do nich co popadnie.