Wpis z mikrobloga

@Bialy_Mis: @merciless85: wyliczyłem wam ile kosztował :) na Alledrogo ostre na chińszczyźnie chodzą po 2k, tutaj są jeno 2 biegi. Niemniej jednak tak jak napisałem, mogę się targować ( w granicy rozsądku :) )
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: Tytuł miał być chwytliwy. Sam go składałem tak, aby wyglądał na ostre, ale ostrym nie był, bo jestem zbytnią pipą aby jeździć na ok/ss :). Jakbyś przyjechał i zobaczył jego stan, to byś wiedział czemu taka cena :) Do pracy używałem innego roweru do jeżdzenia, bo miałem terenowy kawałek, ten był praktycznie tylko "wyjściowy". ma zrobione pewno z 200km. Nie będę sprzedawał nowego roweru za pół ceny. jak jesteś
  • Odpowiedz
@Lumir: nawet mi Cię nie żal, kolejny który ma ostre które jest tępe, znaczy wolne. I z biegami.

I żeby nie było całkiem szanuję zarówno wolnobieg jak i dwubieg Strumeya ale to jednak nie ostre. No i samo torpedo to trochę słabe rozwiązanie do roweru miejskiego.

A że stan jest dobry - nie wątpię. Ale taki rower - nowy, stalowy, z dwubiegową piastą, hamulcami szczękowymi i w dowolnie wybranym rozmiarze można mieć poniżej 2 tysięcy. Może nie na ramie Raleigh ale mało kto na to patrzy.
Twój jest używany, do tego na ogromnej ramie, nie ma wygodniejszych w obsłudze poziomych haków - jeśli weźmiesz połowę z kwoty o której marzysz, no może coś bliżej 1500 to
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: liczę, że trafi się ktoś z podobnymi problemami co ja ( duże gabaryty ) i doceni, więc nie chcę go jeszcze rozkręcać. Bardzo się namęczyłem, żeby znaleźć tą ramę i wgl zrobić to tak, aby mnie uniosło. Poprzednia szosa btwin na alu z marketu złamała się pode mną (dosłownie).

Nie sądze, zeby było tępe, bo niejednokrotnie próbowałem się z ostrymi, no i jak wchodzi 137% przełożenia, to odpadają. Jest
  • Odpowiedz
@TypuKoercjusz: bo większość osób wykorzystuje go na dojazdy w mieście. O zaletach nie będę pisał.

Znam bardzo mało osób które mają singla do treningów czy po prostu rekreacyjnej jazdy. To z reguły osoby ma tyle wkręcone w jazdę że rower składają pod siebie od podstaw. I zazwyczaj jest to właśnie singiel, w dodatku ostry. Więc zakładam że 9/10 osób które trafi na to ogłoszenie będzie szukało roweru do jazdy miejskiej.
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: No właśnie to się zupełnie nie dodaje ale jak kto woli. Ja tam ostrego nigdy nie nazwę miejskim ale nie bronię robić tego innym, z drugiej strony mogę się z tego śmiać :D
@Lumir: Gdybyśmy się znali pewnie bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie spinaj
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: @TypuKoercjusz: Ja używałem go do jazdy miejskiej bo jest wąski, sztywny, nie psuje się ( bo co ? ), oraz do tego, aby ćwiczyć kondycję- co to za filozofia zrobić podjazd na najniższym przełożeniu ? A potem jak łaziłem na spinning z siostrą, to nie miałem problemu, żeby się wpasować :)
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: no ten pierwszy powód to faktycznie chyba jedyny sensowny

A co do tępego i wolnego to


Ja skośnych haków nie neguję bo sam mam w jednym rowerze ale jednak możliwości naciągania łańcucha są mniejsze i samo ustawianie, przynajmniej dla mnie jest mniej wygodne jak na poziomych
  • Odpowiedz
@TypuKoercjusz: ja lepszego roweru niż single speed nie znam do całorocznej jazdy miejskiej, no chyba że teren jest pagórkowaty albo użytkownik ma słabszą nogę to wtedy 2/3 biegi w piaście - jak tutaj.

Aczkolwiek samego ostrego też nie uznaję za optymalny rower miejski. Zwłaszcza na śmieszkach rowerowych.
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: > Tępe czyli nieostre - bez ostrego koła, wolne - z wolnobiegiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O #!$%@?, no to w środowisku spalone :D.

Jak tak teraz piszecie te rozgraniczenia między ostrym ( mimo wszystko zajawka ) a miejskim ( wygoda ) to rzeczywiście ten rower stoi w rozkroku trochę :) Nigdy tak o tym nie myślałem. Ale mimo wszystko mi na nim dobrze się
  • Odpowiedz