Wpis z mikrobloga

@szmitek_: Trudny nie jest, ale nie raz ułatwia naukę. Możesz w nim tworzyć konstruktory, gettersy, settersy, możesz ze skrótu klawiszowego w łatwy sposób nadpisywać metody. Co tam jeszcze takiego jest hmm.... W sumie to nie wiem, bo jestem newbie w programowaniu. Z mojego punktu widzenia jest dużo wygodniejszy, niż Eclipsy, który miałem w techbazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szmitek_: Zostan przy Eclipsie. Sam jak już to programuje w Netbeansie ale to ze wzgledu na durne wymagania w studbazie. Z tego co sie orientuje to u większosci pracodawców będziesz miał Eclipsa czasem z własnymi nakładkami
  • Odpowiedz
@Slowo: A jesteście w stanie polecić jakiś tutorial online po polsku? Zaczynałem z filmikami od Złote Kursy, ale skończyły się darmowe i teraz szukam czegoś innego :p
  • Odpowiedz
Polecilibyście jakieś materiały online dla początkującego?


@szmitek_: poleciłbym naukę języka angielskiego (bo widzę, że szukasz po polsku głownie)
  • Odpowiedz
@szmitek_: jeśli nie znasz j. angielskiego, to niestety w pewnym momencie będzie Cię czekało zderzenie ze ścianą. Z perspektywy czasu nie wiem, czy java jest dobrym językiem do rozpoczęcia programowania. Poleciłbym pójść raczej w coś pokroju python, a wtedy z książek "Dive into Python".
  • Odpowiedz
nie wiem, czy java jest dobrym językiem do rozpoczęcia programowania


@kozunio12: dobry jak prawie każdy inny, python jest innym językiem, ale niekoniecznie lepszym czy gorszym dla początkującego
  • Odpowiedz
@leoha: Ok, na początku chyba zacznę od przeczytania "Java rusz głową", a później przejdę na kursy anglojezyczne. Dzięki i mam nadzieję, że uda mi się coś osiągnąć :)
  • Odpowiedz
@szmitek_: Zacznij robić cokolwiek a ni tylko gadać jak zacząć - zacznij teraz nie jutro. JA zacząłem tak że "skoro w c# robiło się tak to tu też musi być podobnie i szukałem..." Ale znałem np C# i troche innych i to było na studiach na laborkach
  • Odpowiedz