Wpis z mikrobloga

#eu4 #europauniversalis

Po co w zasadzie gracie Polską? Powiedzcie, proszę, bo nie pojmuję tego fenomenu. Zrozumiałbym, gdyby ktoś poszedł mocno w stronę HRE albo próbował grać "w górę" czy zostać potęgą handlową - to może byłoby coś innego - ale 99% screenów, jakie widzę z PLC, to jakiś obrzydliwy blob po Ural, z którego nic nie wynika. Zjadanie Moskwy i ich miliarda prowincji to najnudniejsza i najbardziej upierdliwa rzecz, jaką można robić w Europce. Naprawdę, szkoda życia. :P
  • 13
@seann: Po co w zasadzie czepiacie się innych kim grają? Uważacie się za lepszych lub bardziej wartościowych graczy, bo bardziej lubicie rozwijać się handolowo czy hre, niż blowować? Serio, każdy gra jak lubie, robi co mu pasuje i w sumie innych nie powinno obchodzić co komu sprawia przyjemność, a już mnie denerwuje, że co jakiś czas ktoś musi się przyczepić jak można blobować, jak można robić to, jak tamto, czyjaś gra
@Lazerek: Ale ja tylko grzecznie pytam. :) Zresztą, nie mam nic do samego blobowania - sam lubię sobie kolorować mapkę - ale tłuc się przez całą grę z Ruskimi to chyba ostatnia rzecz, na którą miałbym ochotę. :P Po prostu mnie to dziwi; tylko tyle. :)
@seann: Kilka gier na zasadzie zróbmy z Polski twór na kształt obecnej Rosji ale Polską. Ostatnio zagrałem i cel był taki by stworzyć imperium handlowe skupione na Bałtyku oraz zabezpieczenie wschodu w postaci przejęcia Moskwy (czytaj. core i kultura Polska na wszystkich prowincjach). Jak na zawołanie wskoczyło PU ze Szwecja. Dodatkowy smaczek dała reformacja i 2 sąsiednie centra religijne dla Kontrreformacji. Wyszła z tego Rzeczpospolita lekko poza Moskwę, z całą Skandynawią