Wpis z mikrobloga

#oddam #zamienie #komputery #gdansk #trojmiasto

Siema Miruny, podczas świątecznych porządków natknąłem się na 3 jednostki centralne, które swoje lata świetności mają już dawno za sobą ( ͡º ͜ʖ͡º) Są to małe nabiurkowe komputery, wyposażone w procesor VIA Nehemiah 800 mhz, posiadające 500mb ramu oraz dysk 40gb, za układ graficzny odpowiedzialna jest zintegrowana karta graficzna, natomiast wprawia to wszystko w ruch zasilacz o mocy 12V ( ͡º ͜ʖ͡º). Szczerze mówiąc ja nie widzę już dla takiego sprzętu zastosowania, dawniej te komputery służyły do obsługi kasy. Dwa z nich pracują jeszcze na Linuksie z właściwym do tego celu oprogramowaniem, natomiast w trzecim podjąłem się próby odpalenia Windowsa 7, wszystko działa jednak niezbyt to komfortowe xD

Dodatkowo jest przy tym wszystkim skaner+drukarka Lexmark Intuition z serii S500, wyposażona w wifi. Z tego co się dowiedziałem głowice są w niej do wyczyszczenia, ewentualnie do wymiany.
Pobierz
źródło: comment_kpDvHvr68XxbVaoZ41pLmn7hoRaaXDMS.jpg
  • 16
@OldFuckinPyroRex: dobra flaszka pod te święta, czy tam jakiś inny sympatyczny gadżet, wszystko do dogadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Orwell1984: w to multimedialne centrum rozrywki niezbyt chce mi się wierzyć, z tego sprzętu chyba niewiele można już wyciągnąć.
@PrawieJakBordo: skoro porównuje to do flaszki to myślę że okolice 50-75 zl będą odpowiednie :P
w to multimedialne centrum rozrywki niezbyt chce mi się wierzyć, z tego sprzętu chyba niewiele można już wyciągnąć.


@pawq: Linux mint XFCE i w 1080p będzie można filmy oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)