Wpis z mikrobloga

Pytanie do grajków gitarowych.

Myślałem nad dwoma opcjami: Fender American Standard (ok. 6 tys) albo Squier Classic Vibe (ok. 2 tys).

W związku z tym, że Fender jest trochę poza zasięgiem finansowym, a podobno Classic Vibe brzmi i czuje się prawie tak samo, to pozostanę przy tańszej opcji.

Teraz pozostaje do wyboru czy Classic Vibe 50's czy 60's.

Pierwszy ma podstrunnicę klonową, jasną i taką bym preferował ze względu na estetykę. Niestety wszystkie 50's jakie widziałem mają malowanie jednolite, a wolałbym przypalane drewno.

Natomiast 60's to podstrunnica palisandrowa, ciemna. I dostępny jest kolor korpusu typu przypalane drewno.

Co robić? Jaka jest różnica w brzmieniu i co lepsze?

Najbardziej chciałbym coś takiego jak na obrazku, tylko z jasną podstrunnicą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gitara #gitaraelektryczna
v.....r - Pytanie do grajków gitarowych.

Myślałem nad dwoma opcjami: Fender Americ...

źródło: comment_XNPFnZGHB9or7BYebwzDiYHoMpwXkoOS.jpg

Pobierz
  • 16
@DannyMurillo: Właśnie dopytywałem, bo interesują mnie konkretne doświadczenia. Że nic nie brzmi jak Fender to chyba nie trzeba sobie wyjaśniać.

Zauważyłem, że jednak jest taki model 50's z opalanym drewnem... może ten wziąć o ile jest dostępny.

@yarpenzirgin: A ja czytałem opinie, że właśnie palisandrowa ma cieplejsze, a ogólnie (wg. opinii muzyków w necie) różnica brzmieniowa jest pomijalna i bardziej chodzi o "feel", a ten bierze się z jasności podstrunnicy
v.....r - @DannyMurillo: Właśnie dopytywałem, bo interesują mnie konkretne doświadcze...

źródło: comment_i1ltvvwbAp0fkU4ja16wXRAqFsInZ9hQ.jpg

Pobierz
@voltear: źle się wyraziłem cieplejsze a miałem na myśli bardziej jasne brzmienie, plus jest też taki że jest to jeden kawałek drewna nie jak w przypadku palisandru. Sam posiadam jednego strata (J&D) z palisandrem, bas z palisandrem(fender precission) i jednego strata (fender) z klonowym gryfem i jak do basu bardziej pasuje mi palisander tak częściej gram na fenderze z klonem - brzmienie clean poprostu miecie - fenderowska szklaneczka jak się patrzy.
@yarpenzirgin: I chyba właśnie ze względu na tą jasność brzmienia wybiorę 50's z klonem. W 50's są przystawki AlNiCo 3, które ponoć dają delikatniejsze brzmienie niż AlNiCo 5 w 60's.

W obecnej gitarze mam palisander, ale kilka lat temu grałem na klonie i sprawiało mi to chyba więcej przyjemności.
@voltear: Siemka. Classic Vibe to bardzo dobre wiosło, moim zdaniem przebija meksykańskie Standardy. Swoją drogą mam takiego 50s w idealnym stanie używkę na sprzedaż, jakbyś był zainteresowany. Mogę sprzedać dużo taniej od ceny sklepowej, bo wiosło się marnuje (trochę za dużo gitar nakupowałem:P), a nie chce mi się jej nigdzie wystawić. Jakby co, to mogę porobić fotki, ale na tej gitarze nie było przegrane więcej niż 100 godzin (jeszcze struny ma
@voltear Squier CV to świetne gitary za swoją cenę, jak na dalekowschodnią produkcję wykonanie znakomite, z tymi pickupami można uzyskać naprawdę fajne stratowskie szklanki itd. Od 3 lat mam dokładnie model którego szukasz, przypalany CV 50s z klonem i niech jakąśtam rekomendacją dla tych gitar będzie to że po zakupie amerykańskiego Gibsona Classic nadal wracam do swojego stracika. Nagrałem na nim częściowo płytę, ograłem mnóstwo koncertów i naprawdę jeżeli szukasz strata a
@voltear: dokładnie takie, jak na zdjęciu, które wrzuciłeś. Podeślę fotki po świętach. Dziś nie dam rady, bo wyjeżdżam do rodziny.