Wpis z mikrobloga

Zdjęcie drugiego z Leoparda2 przejętego przez ISIS, zdobyli także ACV-15. Dziwne, że Turcy to porzucili mają z tego miejsca zaledwie 30 km do swojej granicy. Nawet jak trzeba uciekać to w czołgu chyba szybciej i bezpieczniej. Zresztą 2 x Leo + ACV15 to sama w sobie całkiem niezła siła ognia.
#militaria #syria
Pobierz stahs - Zdjęcie drugiego z Leoparda2 przejętego przez ISIS, zdobyli także ACV-15. Dzi...
źródło: comment_K9tgsis0cuXlp27KfvUlVZ0Rx8iV2UKL.jpg
  • 44
@zenon1002: No ale jak pojazd z ładunkiem już wybuchł, to raczej powinni wskakiwać do pojazdów i się bronić, lub ewentualnie uciekać. No chyba, że załogi zostały zaskoczone i zabici zanim zareagowali.
@Ja_prawie_nie_klamie: Bo ? Za wolno się lufa obraca w kierunku celu ?;]]] Skoro widziałem jak czołg potrafi odpowiedzieć w 3s ogniem na pozycje z której RPG-7 zostało wystrzelone to trafić w samochód też powinien potrafić. Kwestia wyszkolenia obsługi. Nasi chyba by trafili ?
Kwestia wyszkolenia obsługi

@blady_vmc: No właśnie. A w Syrii takich nie ma. ;) Do tego dodaj fakt, że w pustynnych warunkach strzał z działa - nic nie widać przez kilkanaście sekund.
Nie jestem też pewny, jak sobie współczesne czołgi radzą z celowaniem do ruchomych celów (a wydaje mi się, że widziałem zygzakujących kierowców - na to niekierowana amuniacja nic nie poradzi).
@Ja_prawie_nie_klamie: Leopard 2A4 nie ma problemów z obserwacją celu poprzez piasek... Po to ma kamery IR . W nocy też widzi. Potrafi utrzymywać raz oznaczony cel który się porusza i zygzakuje nawet gdy on sam jest w ruchu i zygzakuje oraz jedzie po wertepach - lufa podąża za celem. To naprawdę kawał dobrego sprzętu.