Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z interesujących się #fotografia jest trochę bardziej zorientowany w fotografii produktowej i byłby w stanie podpowiedzieć w jaki sprzęt i w jakiej kolejności zacząć się zbroić.
Interesuje mnie fotografia sprzętu komputerowego, od takiej surowej, czyli czarny sprzęt - białe tło, po takie "efekciarskie".
Narazie jedyne co mam to mój Panasonic GH2 ;)
Pobierz quit13 - Czy ktoś z interesujących się #fotografia jest trochę bardziej zorientowany ...
źródło: comment_pewtgSaExgiyf5W2fNR5k2EzgiRfai6N.jpg
  • 11
@quit13: nadajniki/odbiorniki radiowe do lamp błyskowych, lampy błyskowe, blendy, parasolki, softboxy. Lustrzanka cyfrowa z możliwością podpięcia wyzwalacza radiowego do lamp, jakiś ostrzejszy obiektyw do zestawu, oczywiście stawywy i sporo miejsca. Lustrzanka może być starszej generacji, nawet używka, tutaj jakość robi dobrze dobrane światło i dobry obiektyw.
@quit13: stałka jak najbardziej na plus. Tnąc koszta możesz zakręcić się za aparatem mającym możliwość podpięcia obiektywu przez przejściówkę M42 i kupienie jakiegoś starego stałoogniskowego szkła, które będzie w zupełności wystarczające. Myślę tutaj np o Carlzeiss Pancolar 50/1.8 (przymkniętym np do 4.0 czy 5.6). Ja pracowałem tak z Pentaxami (wspierają stare szkła poprzez kontrolkę autofocusa) bądź z EOSami (przez liveview).
@quit13: łokierwa wykop jak zwykle "dołóż 10k i kup 5d". najważniejsze są światła ze sporymi softboxami. obiektyw najlepiej jakąś stałkę jak wyżej pisaliście (dobrze mieć coś ostrego, ale wiekszosc przy domknięciu do f8 f11 beda wystarczajaco ostre póki nie wyświetlisz tego na 50 calach albo na bilboardzie). tło/backdrop się przyda i dużo nauki jak ustawiać światło aby wyszło jak chcesz. blenda może się przydać lub jakiś DIY. wyzwalacze podepniesz i jakies
@quit13: na początek to DIY porób sobie tła karton + tak żebyś mógł lekko zgiąć jakieś podstawki z gróbego kartownu, Folie aluminiową - lampy błyskowe stare reporterskie lampy chodzą po 20-30 PLN 3 lampy wystarcza -kableki i trójnik
Pamiętaj że stare lampy najbezpieczniej wyzwalać bezprzewodowo
Softbox - watalina dostępna w każdym ogrodniczym
Tło - różnie biały karton szybko się niszczy ale dużo nie kosztuje PCV dostępne na allegro są dwustronne jedna
@corrino: @daczka92: @Misieq84:
Czy takie softboxy beda spoko?
https://www.ebay.co.uk/itm/152344753053
Napisalem gh2, ale mam gf2, rozwazalem lx100(sensor wielkosci jak normalny z bezlusterkowca i jasny obiektyw 25-75, wiec nie ciagneloby to ekstra inwestycji) albo gh3 i 50mm/f1.7 panasonic/leica
Piszecie o softboxach i lampach, ale one czasami nie swieca swiatlem ciaglym? Ja tutaj widze zarowki normalne
Jezeli chodzi o tlo - to musi byc cos wymyslnego czy te biale rozwijane tla sa
@quit13: nie ma łatwej drogi - że będą dobre do jednego będą do innego nie
Tu masz świetlówki nie wiem jak z regulacją mocy
Lampy studyjne świecą światłem ciągłym - ale to jest tylko podgląd ułożenia światła
Błyskają dużo silniej