Wpis z mikrobloga

>czekaja nas pierwsze powazniejsze perturbacje zwiazane z umozliwieniem oceniania komukolwiek, co jest wyrokiem TK, a co nie


@stekelenburg5: co ty #!$%@? nie powiesz xD gdy zmieni się rząd, na miesięcznicach będą krzyczeć coś o prawdziwym trybunale. nie ma takiej siły która by unormowała sytuacje w kraju, prędzej czy później czeka nas wojna domowa
@stekelenburg5: mnie to trochę dziwi. O ile nie mam wątpliwości co do możliwości oceniania przez sądy zgodności normy z konstytucją to ignorowanie wyroków TK, nawet jeżeli skład jest niepełny, jest dla mnie wątpliwe prawnie
@Internet_the_explorer: Nie tyle niepełny co są tam sędziowie którzy nie są sędziami.

@stekelenburg5: Zgadzam się. Teraz rozgrywka podniosła się o kilka poziomów wyżej.
Bo dotąd był wymiar sprawiedliwości który działał jednolicie. W sporze z władzą ustawodawczą i wykonawczą, ale wyrok był traktowany jak wyrok przez wszystkie sądy (wg deklaracji, bo sprawdzenia tej reguły nie było).

Teraz mamy sąd konstytucyjny który przestanie działać zgodnie z resztą wymiaru sprawiedliwości czy ogólnie wszelkich