Wpis z mikrobloga

#neuropa #polityka

Ach ten Zbychu, aferka mu wskoczyła w niemedialnym czasie i nie ma szerszego pola do atakowania sądów. Chciałby też KRS poatakować dłużej, ale prezes mu sam się podał do dymisji. Biedny minister :(

„Wstydzę się, że takie osoby jak pan prezes są w sądownictwie”

Ziobro odniósł się również do dymisji prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. – Mogę powiedzieć, że oczekiwałem szybkiej reakcji Krajowej Rady Sądownictwa o odwołaniu, na mój wniosek, pana prezesa Sądu Apelacyjnego w Małopolsce, ale Krajowa Rada się ociągała z podjęciem decyzji. W międzyczasie pan prezes sam zdecydował, rozumiejąc powagę sytuacji – powiedział. Jego zdaniem to gigantyczna afera, kompromitująca sądownictwo.

– Krajowa Rada zamiast odciąć się od tego, co ujawniły kontrole zlecone przeze mnie, to idą w zaparte. Boleję nad tym, że mają miejsce tego typu sytuacje – mówił. Dodał, że trzeba domagać się transparentności i uczciwości. – Wstydzę się za to, że takie osoby jak pan prezes są w sądownictwie. Jego status, mam nadzieję, w perspektywie czasu się zmieni, jest to wysoce prawdopodobne. Nie przesądzam charakteru czynu przestępnego, bo o tym będzie wypowiadał się sąd, ale mogę dziś przesądzić, że na pewno zachował się w sposób, który z etyką i godnością sędziego nie miał nic wspólnego – ocenił min. Ziobro.


http://www.tvp.info/28313655/to-nie-rzad-okupowal-mownice-i-fotel-marszalka
  • 11
@stekelenburg5: swoją drogą niezła beka. Zanim CBA zwinęło tego dyrektora była narracja, że hur dur przygotowywane zmiany, że to MS mianuje dyrektora to zamach na sądy, jak go aresztowali to sądy pierwsze do mówienia, że to podległy MS XD
@stekelenburg5: no i o tym mówię. W narracji #neuropa od kilku dni dominuje narracja, że to przecież w zakresie budżetu urzędnik podległy MS. Zanim wybuchła afera było, że mianowanie dyrektorów to zamach na sądy. Trzeba się zdecydować, albo MS mianuje dyrektorów i za nich głową odpowiada, albo to urzędnik podlegający prezesowi sądu i to on odpowiada głową.

@TenebrosuS: nie mam pojęcia. Jeżeli wał był robiony na fikcyjnych szkoleniach, to mógł. Po to przecież miał być ten dyrektor, żeby prezes się nie musiał martwić o sprawy finansowe.

No ale piszę właśnie, że tylko dyrektor SA podlega MS, w SO i SR nie. A sprawa dot. SA w Krakowie, więc czemu prezes ma za niego bekać, jak jest on podwładnym ministra?
No ale piszę właśnie, że tylko dyrektor SA podlega MS, w SO i SR nie. A sprawa dot. SA w Krakowie, więc czemu prezes ma za niego bekać, jak jest on podwładnym ministra?


@stekelenburg5: o ile wiem, to na chwilę obecną KRS jest jeszcze opozycyjna.