Wpis z mikrobloga

Skąd bierze się mięso? Ze sklepu. Skąd biorą się zabawki? No też. Absolutnie nikt nie cierpi przy produkcji pluszaków, które kupujecie, bo moda i kaprys. Weźcie się zastanówcie. Za każdym rekinem kupionym dla atencji stoi kobieta albo dziecko. Pracują ponad normę, nie mają czasu na nic, bhp nie istnieje. Poczytajcie sobie o wzroście zachorowań na raka i inne choroby w krajach niewolniczych.
#blahaj #rekin
Ponczka - Skąd bierze się mięso? Ze sklepu. Skąd biorą się zabawki? No też. Absolutni...

źródło: comment_unN57aS7BsBLfHeaBiWqMFFxptbsGrH0.jpg

Pobierz
  • 21
@Pippo: to wysilą się i sami coś zrobią. odkąd zachód jest taki pomocny? najpierw lata kolonializmu, a teraz karuzela kretynizmu-konsumpcjonizmu.
@MagiczneCiasto: ciuchy kupuję w lumpeksach, albo szyję z materiałów z lumpeksów. kosmetyki najczęściej polskie. komputer mam chiński, racja. chociaż trochę trudno porównywać przyrząd niezbędny do pracy a takie zbytki.
@xetrian: odpowiedziałam wyżej
@Ponczka: Gdyby chcieli, to by się wysilili i sami coś zrobili. Zachód nie jest pomocny tylko zachód robi biznes, oni tam w Bangladeszu też robią pieniądze. Mniejsze, ale z własnej woli i dla własnych potrzeb. Jako alternatywę mają uprawianie kawałka pola w państwie 5 razy ludniejszym od Polski i 3 razy mniejszym. Czy zachód miał wpływ na taki stan rzeczy? Tak. Czy te państwa też miały wpływ na taki stan rzeczy?
@nieswiszczuk_przeokropny: popatrz na mapę Afryki, niektóre graje się pięknie rozwijają. dostarczanie broni z zewniątrz oczywiście nie ma znaczenie dla ich obecnej sytuacji.
@Pippo: czemu patrzysz na ludzi jako na państwo? oni chcą żyć, a tutaj robi się z nich maszynki do trzepania kasy. a oni czują, myślą, mają własne potrzeby i wolę.
Czy te państwa też miały wpływ na taki stan rzeczy?


@Pippo: realizują je umierając na martwicę płuc. argument o uszczęśliwianiu równie dobrze możesz skierować przeciwko sobie. czas żeby europa i ameryka zajęły się swoimi sprawami.
chyba globaslavetion. historia zna nie takie przypadki


@Ponczka: nie napisałem że to jest dobre. napisałem tylko że tak jest. kraje rozwinięte aktywnie do tego dążyły i teraz mają.
@Ponczka jakiego braku człowieka? Za tymi rekinami stoją tylko ludzie, którzy zarabiają normalnie. Pewnie marne pensje, ale normalne, są traktowani po ludzku i gdyby któryś z podwykonawców Ikei miał choć cień tego o czym mówisz, to natychmiast zerwaliby współpracę
@Ponczka: aha, a sprawdzasz gdzie wyprodukowano materiały z których szyjesz rzeczy?
Żyjemy w takim a nie innym świecie, żeby ograniczyć swoją konsumpcję tylko do rzeczy fair trade trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy i samozaparcia, a ograniczenie konsumpcji w ogóle jest bardzo trudne. Buty nosisz skórzane czy z ekoskóry (w sumie co za różnica bo produkcja obu materiałów jest zła dla środowiska)? Warzywa jesz tylko z ekologicznych upraw małych rolników? Jesz banany
żeby ograniczyć swoją konsumpcję tylko do rzeczy fair trade trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy


@ziemniaczana_krolewna: przypominam, ze rozmowa jest o maskotkach kupowanych dla lansu, nie o mnie. gdybys nie zauwazylala, to te rekiny sa kolejna niepotrzebna bzdeta przez ktora wydaje sie wiecej pieniedzy i ma sie mniej pieniedzy.