Wpis z mikrobloga

#csiwykop #gps

Mirki poszukuje jakies urzadzenie typu gps tracker do sledzenia samochodu narazie znalazlem cos na allegro za ok 100zl. Wielkosc telefonu i mozliwosc sledzenia na zywo przez strone www jedyny minus to bateria ktora starcza na ok. 48h dosyc krotko. Nie chce mi sie co drugi dzien tego ladowac. Ma ktos jakies doswiadczenie z twgo typu urzadzeniami ?
  • 11
@plazma: jakie to urządzenie? te 'tansze, chińskie' są często ładowane przez usb. więc zapewne zasilacz samochodowy da radę :P

Problemem może być zasięg, zakładam, że mówimy o tych TK 102, minuis taki, że nie możesz schować tego nigdzie głęboko 'w auto' :(
@plazma: @hadronpl: sory wrocilem z pracy dopiero, tak chinskie cuda z allegro nie moze byc ladowany ani podlaczony na widoku bo to ma byc wlasnie cos ala "pułapka" na złodzieja, kupilem auto nowe i sie boje o nie po prostu bo stare mi ukradli i ogolnie jest jakas masakra teraz u mnie na dzielnicy dlatego myslalem zeby sie jakos zabezpieczyc, myslalem wlasnie o gps ale wlasnie wlozony mialby byc w
@johnmorra: daruj sobie tego typu zabezpieczenia.
Do nowego auta nikt nie podejdzie Ci bez urządzenia, które zagłusza sygnał.
Prawda niestety jest taka, że auto odjedzie jeżeli złodziej będzie chciał.

Z naszego doświadczenia(a zajmujemy się również monitoringiem pojazdów) - wiem, że takie 'zwyczajne' lokalizatory się nie nadają do 'odzyskiwania pojazdów po kradzieży', o ile złodziej używał zagłuszarki.

Rozsądnymi wyjściami będą albo blokada mechaniczna na kierownice (mało kto chodzi z diaksem w kieszeni